nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Trnavčanka nafúkala vyše 3,6 promile. Policajti PMJ ju museli až podopierať

KR PZ Trnava |MM|  44 ročná žena jazdila v takomto stave v noci po Trnave.

Na opitého šoféra za volantom nás upozornil telefonicky občan, ktorý tmavý Citroen videl na Ulici Rybníkovej v Trnave. Operačný dôstojník vyrozumel ihneď všetky hliadky v meste.  Po pár minútach nahlásili Trnavčania opäť to isté auto ako spôsobilo dopravnú nehodu a v jazde pokračovalo ďalej. Krátko na to policajti PMJ auto spozorovali a  zastavili. Na prekvapenie vyšla spoza volantu žena, ktorá ledva stála na nohách. Policajti ju ihneď podrobili dychovej skúške, pri ktorej jej namerali 1,74 mg/l alkoholu v dychu, čo je 3,68 promile. Hliadka na mieste navyše zistila, že žena jazdila bez vodičského preukazu. Po lustrácii ju zadržali a eskortovali do cely policajného zaistenia, kde si počká v tzv. super rýchlom konaní na rozhodnutie o vine a treste.

Pri nehode spôsobila nielen na aute, ktoré riadila, ale aj na modrom VW rozsiahle škody na majetku. Trnavčanka je podozrivá z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej.

Polícia upozorňuje, že v takomto stave je absolútne neprípustné, aby si niekto sadol za volant. Ak ste pili alkohol, požiadajte o pomoc na presun iné osoby, ktoré sú triezve. Zároveň apelujeme aj na spolujazdcov, aby si v žiadnom prípade nesadali do auta k vodičovi, ktorý je pod vplyvom alkoholu. Požiadavku smerujeme najmä na partie mladých ľudí, ktorí vo víre zábavy zabudnú na všetky zábrany a nemyslia na dôsledky.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články