Na dvore rodinného domu v Šintave bolo úmyselne podpálené vozidlo – AKTUALIZOVANÉ

0
686
ilustračné foto

KR HaZZ Trnava |MM|  Dňa 9. júna 2021 bolo krátko pred treťou hodinou rannou prijaté oznámenie na tiesňovú linku o vzniku požiaru  osobného motorového vozidla na Nitrianskej ulici v Šintave.

Na miesto udalosti bola vyslaná hasičská jednotka s piatimi príslušníkmi a jednou hasičskou technikou. Po príchode hasičov bolo zistené, že horiace vozidlo sa nachádza zaparkované vo dvore rodinného domu. Na likvidáciu požiaru hasiči zo Serede a Galanty použili jeden vysokotlakový prúd. Pomocou klieští otvorili prednú kapotu automobilu, nakoľko bol požiarom poškodený mechanizmus otvárania a vykonali súčasne aj protipožiarne opatrenia. Zisťovateľ určil ako príčinu vzniku požiaru úmyselné zapálenie neznámou osobou. Majiteľovi vznikla škoda na majetku v hodnote 10 000 €.

Hasiči svojou prácou uchránili majetok vyčíslený na hodnotu 5 000€.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – vyjadrenie hovorkyne KR PZ Trnava k zapáleniu vozidla:

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá. Vyšetrovateľka začala vo veci trestné stíhanie pre prečin porušovanie domovej slobody v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. K požiaru auta Ford C – Max došlo pričinením cudzej osoby. Na stotožnení osoby páchateľa a objasnení skutku polícia pracuje.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno