PRÁVE TERAZ: Pokračovatelia bankomatovej mafie ? Na krádež peňazí z bankomatu bola opäť použitá hrubá sila – AKTUALIZOVANÉ

0
898

Šoporňa /  V skorých ranných hodinách došlo k ďalšiemu útoku na bankomat umiestnený na budove potravín v obci Šoporňa.

Páchatelia s najväčšou pravdepodobnosťou použili trhavinu, teda k finančným prostriedkom sa rozhodli dostať za použitia brutálnej sily a tým aj škôd na okolitom zariadení.

Aktuálne je na mieste vyšetrovateľ a odborníci zabezpečujúci stopy.

Obec Šoporňa je pokrytá bezpečnostným kamerovým systémom, preto je veľký predpoklad, že kamery budú využité za účelom na ktorý majú slúžiť, t.j. orgánom činným v trestnom konaní k eliminácii trestnej činnosti v obci.

Bližšie informácie prinesieme po ich poskytnutí políciou.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa KR PZ Trnava

ŠOPORŇOU OTRIASOL VÝBUCH BANKOMATU.

POLICAJTI NA PRÍPADE INTENZÍVNE PRACUJÚ

Galantská polícia prijala krátko pred 04.00 h ráno oznámenie o útoku na bankomat v obci Šoporňa.

Na miesto udalosti bol okamžite vyslaný policajný výjazd s vyšetrovateľom a policajným pyrotechnikom. Od skorých ranných hodín stále prebieha obhliadka miesta činu a na mieste zasahujú aj experti z Kriminalisticko – expertízneho ústavu Bratislava. V tejto chvíli vieme potvrdiť, že osoby prišli do obce na aute a za pomoci nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Explóziou došlo pravdepodobne aj ku krádeži peňazí a ku škodám na majetku. Presné škody sa stále vyčísľujú.

Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci v súbehu s trestným činom poškodzovania a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

V noci došlo k podobným prípadom aj v Nitrianskom kraji a Košickom kraji:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4513636698666517&id=1488631054500445

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno