AKTUÁLNE k nehode na R1: Zranili sa 4 osoby, aj dieťa – AKTUALIZOVANÉ

0
1349

Prezídium HaZZ |MM|  Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v smere zo Serede do Nitry.

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že došlo k zrážke troch osobných motorových vozidiel. Následkom nehody utrpeli 4 osoby zranenia rôzneho rozsahu (z toho jedna maloletá osoba).

Zasahujúci hasiči poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia. Na mieste udalosti zasahuje aj posádka VZZS, ktorá preváža jednu zranenú osobu do nemocnice.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa ATE

Posádka záchranárskeho vrtuľníka AIR-TRANSPORT EUROPE (ATE) zo svojej základne v Nitre letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes popoludní na rýchlostnej komunikácii R1 pri obci Pata. Leteckí záchranári si na mieste prevzali do svojej starostlivosti 9-ročné dievčatko. V stabilizovanom stave s ľahšou poruchou vedomia bolo vrtuľníkom prevezené na ďalšie vyšetrenie do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave.

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa KR PZ Trnava

Diaľničná polícia ukončila na mieste dokumentovanie nehody.
V čase prejazdu cez R1 sa z dôvodu opráv na vozovke vytvárali kolóny. 47 ročný vodič na aute VW Passat sa pravdepodobne nevenoval dostatočne riadeniu a zozadu narazil do spomalených áut pred ním. Najskôr narazil do auta Hyudnai a vzápätí ešte do auta Dacia Duster.
Pri nehode sa zranil vodič z VW a 9 ročné dievčatko s mamou, z auta Hyudnai. Rozsah zranení polícia v súčasnosti preveruje, podľa predbežných informácií by nemalo ísť ťažké zranenia. Alkohol u vodičov policajti nezistili. Škoda na autách a bola odhadnúť na viac ako 40 tis. Eur.
Presné príčiny a okolnosti nehody budú predmetom ďalšie policajného vyšetrovania.
Jazdite opatrne a myslite na pravidelné prestávky. Únava z horúcich dní a nepozornosť, je v letných mesiacoch častá príčina nehôd.

Foto: HaZZ

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno