nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Len vakcináciou dostatočného počtu ľudí máme šancu vynúť sa ďalšej vlne a ďalším likvidačným opatreniam

Pred mesiacom som sa rozhodol nechať zaočkovať vakcínou proti  COVID-19. Nie pre to, lebo to odporúča prof. Krčméry a iní odborníci, nie preto, lebo chcem byť na inej starne ako odporcovia vakcinácie – pre seba a svoju rodinu.

Vakcínovaní sme boli spolu s manželkou v jednej z nemocníc asi 60 km od Serede a písal som o tomu tu:

Vakcínu považujem za cestu, nie cieľ…

Včera sme boli na druhej vakcinácii. Vrátane syna, ktorý dostal prvú dávku. Samozrejme opätovne Pfizer. Po prvej dávke sme pociťovali miernu únavu jeden deň. Po včerajšom očkovaní  som sa ráno takmer nemohol postaviť z postele… Bolesť “celého človeka” presne, ako som bol upozornený. Asi aj nejaká vnútorná teplota. Ide teda o prirodzenú reakciu na vakcínu. Nie som výnimkou a tak to nepovažujem za nič mimoriadne. Príznaky únavy a bolesť svalov a “všetkých kostí” potlačil overený Nurofen a tak po 24 hodinách si sadám za počítač a pomerne vyspatý (čo u mňa nebýva zvykom)  píšem článok. A znovu – nie pre Krčméryho, vládnucich politikov ani nenažraté farma firmy – inak,  nemáme nenažrancov okolo seba dosť aj v meste a komunálnej politike?

Skutočne, očkovanie považujem za normálne a nevyhnutné. Stále tvrdím, že keby sa neboli očkovali naši pradedovia a prababky, s najväčšou pravdepodobnosťou by sme tu my neboli…

Podľa môjho názoru súčasná verejnosť doslova trpí na množstvo informácií valiacich sa na nás non stop zo všetkých strán – na internete samozrejme do veľkej miery manipulovaných a propagandistických s cieľom zneistiť ľudí a dosiahnuť stav, kedy nebudú veriť nikomu a ničomu.

Zvykne sa hovoriť, že dobre už bolo. Asi to je pravda. Delta variant sa šíri závratným tempom a vyzerá to tak, že opatrenia na elimináciu jeho šírenia budú potrebné nie na jeseň, ako sa všeobecne predpokladalo, ale už v auguste, keď sa zhruba polovica ľudí vráti z dovoleniek.

Dnes je ešte ťažké predpokladať reálny vývoj s COVID-19 do konca roka a začiatkom roka 2022. Je ale isté, že práve vakcinácia drvivej časti obyvateľov by mohla byť účinným opatrením výrazne znižujúcim počty infikovaných osôb.

Vidím to tak, že len vakcináciou dostatočného počtu ľudí máme šancu vynúť sa ďalšej vlne a ďalším likvidačným opatreniam. Toľko môj názor…

Čo myslíte, ako budeme vidieť situáciu niekedy v októbri?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články