nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

V Seredi na títeši pribudli odpadkové koše. Prosíme, používajte ich

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta /29 JÚN 2021/
Na podnet občana mesta sa v júni osadilo päť nových košov na títeš. V úseku od šintavského mosta po Zberný dvor budú prispievať k vyššej čistote okolitej prírody.

Pri prechádzkach sa mnohí Seredčania zapájajú do zberu odpadkov. Len tak, lebo chcú žiť v peknom prostredí. Okolie nášho títeša veru nie je najčistejšie a všimli si to aj dobrovoľníci, Myslia si, že by tento problém, aspoň z časti, vyriešilo umiestnenie nových odpadkových košov.

„Jedná sa o frekventovaný úsek, kde denne prejdú stovky cyklistov, ale aj chodcov, či ostatných športovcov, a tak sme mysleli, že vďaka takýmto smetným košom skončí v prírode menej odpadkov. Zároveň zvýšime úroveň a komfort úseku Vážskej cyklomagistrály, ktorá prechádza našim mestom,“ uviedol Erik Štefánek z OZ Mám rád cyklistiku Sereď, ktorý nové odpadkové koše inicioval.

Následne mestský úrad dohodol ich umiestnenie s majiteľom pozemku, ktorým je Slovenský vodohospodársky podnik. Nakoľko podmienkou vodohospodárov bolo, aby im mobiliár nezavadzal pri kosení, zvolila seredská radnica ich umiestnenie na dopravných značkách. O vyprázdňovanie sa bude starať mesto Sereď.
Zaujímavosťou je, že odpadkové koše už ustáli aj prvý nápor vandalizmu, keď sa ich hneď v prvý deň niekto pokúsil demontovať.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články