nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

PRÁVE TERAZ: Výzva občanom – skontrolujte si vodu z verejného vodovodu, ktorú idete piť. Bol v nej objavený takýto červík

Sereď / Asi pred hodinou sme od rozhorčenej a znechutenej obyvateľky mesta Sereď dostali fotografie a videozáznam červíka, ktorého si pani do pohára napustila z verejného vodovodu. Namiesto očakávanej čistej pitnej vody, ktorou sa chcela osviežiť po čistení a napustení malého bazéna pre deti, vďaka okuliarom zbadala v pohári tento organizmus, čo spôsobilo že sa jej pitná voda z verejného vodovodu znusila. V telefonáte nám povedala, že uvažuje nad pitím vody zo studne.

S paňou sme sa dohodli na tom, že červíka, ktorého momentálne umiestnila do fľašky nám odovzdá.

Ihneď po prijatí fotografií a videozáznamu sme kontaktovali regionálny Úrad verejného zdravotníctva kde sme sa snažili okresnú hygieničku presvedčiť o nevyhnutnosti zakročiť včas a rázne pokým sa nezačnú šíriť dezinformácie medzi občanmi napr. zo sociálnych sietí.

V USA totiž bol zaregistrovaný takýto prípad:

Z materiálu popisujúceho zamorenie verejného vodovodu vyberáme toto:

Úrady okamžite zareagovali a dali prerušiť dodávky vody. Taktiež zavreli školy a všetky obchodné prevádzky, aby sa predišlo ich ďalšiemu šíreniu cez vodné filtre. Obyvatelia, z ktorých si mnohí našli nepríjemných návštevníkov v pohári, musia teraz piť vodu z balených fliaš. Tú im mesto poskytuje zadarmo, informoval portál cnn.com”.

Celý článok si môžete prečítať tu:

https://www.topky.sk/cl/13/1360132/Zahadne-cervy-zamorili-pitnu-vodu–Su-neznicitelne–nezabera-ani-luh-?fbclid=IwAR2TIKumLkqMol240xekKlyozFfI8ypUpxd6lHZX6yKScHEUSUmHWKgocWM 

Informáciu uverejňujeme vo verejnom záujme s tým, aby si ľudia do pohárov napustenú vodu pred jej konzumáciou dôkladne prezreli a predišli tým možnej konzumácii aj takýmto už na pohľad nie prívetivých tvorov.

Vyjadrujeme presvedčenie, že kompetentné orgány zasiahnu včas a s dostatočnou razanciou, nakoľko rovnako ako v minulosti voda vo farbe kofoly nebola pitná a zásah bol vykonaný až na základe trestného oznámenia, rovnako ani tieto tvory v pitnej vode vo verejnom vodovode nemajú čo hľadať.

Žiadame občanov, aby nešírili paniku a vyzvali kompetentných k plneniu si svojich povinností určených im zo zákona.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články