15 najlepších športovcov Športového centra polície odchádza na olympijské a paralympijské hry do Tokia

0
5

MV SR |MM|   Slovenský olympijský a športový výbor spolu so Slovenským paralympijským výborom vysiela na olympijské a paralympijské hry do Tokia, ktoré sa uskutočnia od 23. júla do 8. augusta 2021 a od 24. augusta do 5. septembra 2021, aj 15 najlepších športovcov Športového centra polície. Slávnostný akt sľubu slovenských výprav sa uskutočnil dnes (14. júla 2021) na nádvorí Prezidentského paláca v Bratislave, na ktorom sa okrem športovcov zúčastnil aj minister vnútra SR Roman Mikulec.

Pôvodne sa olympijské hry v Tokiu mali konať minulý rok v lete od 24. júla do 9. augusta. Celosvetová pandémia však zapríčinila preloženie na nový termín v tento rok. Slovensko tak bude na olympijských hrách v Tokiu reprezentovať 41 najlepších športovcov. Zo Športového centra polície ich bude 15 – Ján Volko, Danka Barteková, Zuzana Rehák Štefečeková, Erik Varga, Jana Špotáková, Marián Kovačócy, Matej Beňuš, Erik Vlček, Samuel Baláž, Adam Botek, Denis Myšák, Ľubomír Pištej a Barbora Balážová. Z paralympijských športovcov sú to Veronika Vadovičová a Radoslav Malenovský. Súťažiť budú v športových disciplínach ako atletika, športová streľba, vodný slalom, rýchlostná kanoistika a stolný tenis. Na hrách v Japonsku sa zúčastnia aj deviati tréneri zo Športového centra polície.

Som mimoriadne hrdý na našich športovcov, ktorí svojimi výkonmi a výbornými výsledkami zviditeľňujú našu krajinu vo svete a inšpirujú mládež a ďalšie generácie budúcich slovenských športovcov. Prajem im, aby dokázali na olympiáde dostať zo seba po náročnej príprave a tréningoch to najlepšie. Nech ich húževnatosť, odvaha a šťastie nikdy neopustia,“ ocenil športovcov minister vnútra SR Roman Mikulec.

Slovenskí športovci sa do dejiska hier presúvajú postupne podľa dátumu štartu ich súťaží. Na Hrách XXXII. olympiády budú športovci z celého sveta bojovať o 339 medailí. Do programu sa vrátia bejzbal a softbal, novými športami budú športové lezenie, karate, surfing a skejtbording.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno