nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Požiar obilia a pracovného stroja pri obci Madunice

KR HaZZ Trnava |MM|   Dňa 16. júla 2021 krátko pred 17-tou hodinou vznikol požiar obilia na koreni a slamy za obcou Madunice, okres Hlohovec. Na miesto udalosti bola vyslaná hasičská jednotka z Hlohovca so štyrmi príslušníkmi a dvoma hasičskými cisternami.

Po príchode hasičov bolo zistené, že požiar sa rozšíril na rozlohu približne 500×100 metrov. Keďže požiar sa šíril rýchlo, veliteľ zásahu nariadil na lokalizáciu a likvidáciu požiaru použiť požiarne lišty na hasičskej technike. Počas hasiacich prác prišlo k dymeniu odstaveného traktora s balíkovačom. Na likvidáciu požiaru pracovného stroja boli použité práškové hasiace prístroje spolu s jedným vysokotlakovým prúdom.

Ďalej šíriaci sa požiar zachvátil aj blízky háj pri poli, ktorý sa hasičom podarilo zlikvidovať . Na dohasenie kôp slám bola použitá poľnohospodárska technika spolu s jedným vysokotlakovým prúdom. Po úplnom uhasení plameňov bolo požiarovisko odovzdané správcovi, ktorý bol poučený o požiarnom dozore. K zásahu boli povolané aj dobrovoľné hasičské zbory obce Veľké Kostoľany a Madunice. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu. Vzniknutá škoda bola predbežne stanovená na hodnotu 10 000 €. Hasičom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 100 000 €. Zisťovateľ príčin požiaru stanovil dôvod vzniku požiaru ako prevádzkovo-technickú poruchu.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články