nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Zapáchajúca látka upútala našu pozornosť. Zisťujeme jej dopad na prírodu

KR HaZZ Trnava |MM|  Kriminalisti z Dunajskej Stredy preverujú situáciu a rozsah prípadných škôd na pozemkoch v meste Gabčíkovo.

Policajti včera, v poobedných hodinách, preverili areál miestnej firmy. Na situáciu ich upozornil Inšpektorát životného prostredia. Na mieste sa nachádzalo niekoľko nádrží, fermentorov, v ktorých sa krmivo premieňa pomocou baktérií na bioplyn a zvyškový digestát. Z jednej takejto 8 m vysokej nádrže pretekala zapáchajúca hnedo-čierna tekutina. Tá bola vytečená približne 10 m okolo nádrže. Malé hlinené zátarasy ju následne smerovali do betónovej žumpy, odkiaľ bola prečerpávaná do ďalšej nádrže.
Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia a poškodenia životného prostredia.

Ak sa vyšetrovaním a výsledkami expertíz potvrdí, že ide o nebezpečnú látku, môže páchateľovi skutku hroziť až ročný pobyt vo väzení.

 

. . . ..

AKTUALIZOVANÉ

KR PZ Trnava |  Kriminalisti z Dunajskej Stredy preverujú situáciu a rozsah prípadných škôd na pozemkoch v meste Gabčíkovo.

Policajti včera, v poobedných hodinách, preverili areál miestnej firmy. Na situáciu ich upozornil Inšpektorát životného prostredia. Na mieste sa nachádzalo niekoľko nádrží, fermentorov, v ktorých sa krmivo premieňa pomocou baktérií na bioplyn a zvyškový digestát. Z jednej takejto 8 m vysokej nádrže pretekala zapáchajúca hnedo-čierna tekutina. Tá bola vytečená približne 10 m okolo nádrže. Malé hlinené zátarasy ju následne smerovali do betónovej žumpy, odkiaľ bola prečerpávaná do ďalšej nádrže.

Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia a poškodenia životného prostredia. Ak sa vyšetrovaním a výsledkami expertíz potvrdí, že ide o nebezpečnú látku, môže páchateľovi skutku hroziť až ročný pobyt vo väzení.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články