nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

“Je sex s očkovanou osobou hrozba a poškodzovanie si zdravia ?”

Sledujúc statusy niektorých ľudí na sociálnych sieťach a následne diskusie pod týmito statusmi, nemôžem sa nezamyslieť nad tým, či môže niekto verejne prezentované názory myslieť vážne, alebo len testuje reakcie menej mentálne zdatných jedincov.

Vzhľadom na fakt, že títo ľudia spravidla v diskusiách reagujú na množstvo odoziev od diskutujúcich, s najväčšou pravdepodobnosťou to myslia vážne, aj keď ich myšlienkové pochody pripomínajú skôr psychiatrickú diagnózu ako zmýšľanie svojprávneho človeka, držiaceho v ruke občiansky preukaz.

Doba poznačená protipandemickými opatreniami významným spôsobom zmenila správanie sa ľudí na sociálnych sieťach, ale aj v bežnom živote. Nárast agresivity a presadzovania najmä odporu voči cestovaniu a následnej vakcinácii je zrejmým prakticky na dennom poriadku.

Problémom ale takéto správanie začne byť v momente, keď je nie názorom jednotlivca ale je organizované a to za účelom získania politického kapitálu u ľudí, neschopných iným spôsobom zaujať aspoň určitú vrstvu populácie.

Imigranti a hrozba ich obsadenia Slovenskej republiky – téma strany Smer, Kotlebovcov a nezabudnime podotknúť aj predstaviteľov súčasnej strany Hlas stratila na sile, prestala byť zaujímavou. Podpisy vyzbierané Kotlebovcami napríklad aj na mítingoch v Trnave skončili nevedno kde, no na pobláznenie a vystrašenie časti ľudí tou hŕstkou zúfalých jedincov prahnúcich nie po našom Slovensku, ale ďaleko vyspelejšom Nemecku stačili na získanie mandátov tejto strany v NR SR. Mocenské ambície a pravdepodobne aj financie spôsobili delenie strán a nové politické subjekty na scéne potrebujú nové témy. Žiaľ práve tie doba korony priniesla.

Dnes vidíme billboardy ďalšej politickej strany (aké má vlastne číslo v poradí? 160 či viac?)snažiacej sa zviesť na vlne flustrácie z opatrení proti šírenia koronavírusu  nehľadiac na škody, ktoré takýmto spôsobom môžu byť napáchané na mentálnom zdraví práve oslovovanej časti populácie.

Dnes už vieme, že množstvo hoaxov, dezinformácií a statusov navonok vyzerajúcich ako dielo nepríčetných jedincov, je v skutočnosti súčasťou propagandy zameranej na destabilizáciu všetkého smerom na západ od Ruskej federácie a teda k nim treba aj takto pristupovať. Zároveň je ale potrebné uvedomiť si, že nie každý človek dokáže priamo identifikovať čo priamo propagandou je a preveriť si relevantnosť zdrojov šírených informácií.

Za čias socializmu sme mali problémy dostať sa k informáciám. Museli sme tajne počúvať komunistami cielene rušené vysielanie rozhlasovej stanice Hlas Ameriky a Slobodná Európa, riskujúc perzekúciu režimu či dokonca väzenie. Dnes takýmito problémami netrpíme. Slobodu máme, no problémom je, že nie všetci s ňou vedia naložiť rozumne a zodpovedne.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články