nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM|  Granát v Kurime, mína v Pavlovciach

Počas včerajšieho dňa (22.07.2021) boli hlásené až dva prípady nálezu neznámej munície.

Krátko pred deviatou hodinou, 59 ročný muž z obce Kurima našiel neznámu muníciu počas výkopových prác na záhrade pri rodinnom dome.  Na základe oznámenia bola na miesto vyslaná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Svidník, ktorá miesto riadne zabezpečila až do príchodu krajského pyrotechnika. Ten po obhliadke nálezu určil, že ide o  muníciu z obdobia 2. sv. vojny a  to konkrétne o 10cm  delostrelecký granát.   Pyrotechnik  vojnový  granát   prevzal a z miesta odviezol.

Ešte dopoludnia uvedeného dňa  57 ročný muž z obce Pavlovce osobne oznámil na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Hanušovciach  nad Topľou nález munície. Oznamovateľ uviedol, že  pri kosení trávy našiel na lúke v katastri obce predmet pripomínajúci muníciu z 2. svetovej vojny, ktorý trčal zo zeme.  Pavlovčan policajnú hliadku zaviedol na miesto nálezu, ktoré bolo následne zabezpečené  a bol vyrozumený pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove. Ten po príchode zistil, že ide časti delostreleckej míny,  jej spodné časti tzv. zápalky.  Na mieste boli pri ďalšej obhliadke nájdené aj úlomky z delostreleckej míny.  Aj tieto vojnové nálezy pyrotechnik prevzal.

 

Zvesil vstupnú bránu a hodil ju do priekopy

Vo veci trestného činu porušovanie domovej slobody začal trestné stíhanie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou. Ku skutku došlo v stredu (21.07.2021) v nočných hodinách v obci Čičava.

Páchateľ  neoprávnene vošiel na oplotený pozemok jedného z rodinných domov, zvesil vstupnú bráničku a vhodil ju do priekopy. Potom z oplotenia odstránil poštovú schránku,  tú hodil do záhrady  pred dom. Tam skončila aj okenná parapeta  pri vstupných dverách, ktorú taktiež vytrhol. Páchateľ sa pokúsil násilím otvoriť aj  samotné vstupné dvere, no to sa mu nepodarilo, tak na nich aspoň rozbil sklenenú výplň. Cez tento otvor vošiel dnu, tam došlo k neželanému stretnutiu  s domácim pánom, páchateľ utiekol preč.  Poškodený majiteľ vzniknutú škodu vyčíslil na viac ako 150,-Eur. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články