nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Pozvánka na stretnutie zberateľov historických vozidiel a historickej vojenskej techniky

Iveta Tóthová /22 JÚL 2021/

Klub vojenskej histórie Vozdušno desantnych vojsk – Dinka, nezisková organizácia Pro Memoria Veteranorum – Sereď a Oldtimer muzeum Sereď v spolupráci s Mestom Sereď Vás srdečne pozývajú na Medzinárodné stretnutie zberateľov historických vozidiel a historickej vojenskej techniky pod názvom Mier a sloboda 2021 – Od Váhu k Tatrám.

Termín podujatia: 23. – 24.7.2021

Zameranie a účel podujatia: prezentácia a propagácia histórie Armády SR a historických vozidiel verejnosti. Spomienka na obete II. svetovej vojny a SNP. Pripomenutie si dôležitosti činnosti Slovenských ženistov, ktorí aj v čase mieru pomáhajú už desaťročia na rôznych mierových misách po celom svete. Pripomenutie si histórie Vojenského útvaru 8006, 8216 – Sereď, ako významnej súčasti histórie mesta Sereď. Príprava na filmovanie krátkych dokumentov o historickej technike, II. svetovej vojne a práci záchranných zložiek. Prezentácia činnosti klubov zberateľov historických vozidiel a techniky, prezentácia činnosti dobrovoľných hasičov a záchranných zložiek.

Účastníci podujatia: vojnoví veteráni, zberatelia historických vozidiel a historickej vojenskej techniky, kluby vojenskej histórie, dobrovoľní hasiči.

Program:

piatok 23.7.2021

12:00 – 12:45 uctenie si obetí II. svetovej vojny pri pamätníku na Námestí slobody v Seredi
13:00 – 13:30 „spanilá jazda“ – presun historických vozidiel mestom Sereď
od 14:00 hodiny sa môžu obyvatelia prísť pozrieť na historické vozidlá a techniku, ktorá sa bude nachádzať pri „Kolene“ za hrádzou.

sobota 24.7.2021

14:00 – 17:00 prezentácia a ukážky pre verejnosť. Prezentácia činnosti klubov zberateľov historických vozidiel a techniky, prezentácia činnosti dobrovoľných hasičov a záchranných zložiek, výmena skúsenosti z oblasti zberateľstva historických vozidiel a dokumentovania technickej histórie.

 

zdroj: seredskenovinky.sk

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články