nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Milan Krajniak: “Zabránili sme rozdeleniu ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných”

“Pri zákone o očkovaní sme presadili všetky naše požiadavky. Zabránili sme rozdeľovaniu ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných. Dosiahli sme to najdôležitejšie – obe skupiny budú mať rovnaký prístup k práci, vzdelaniu a vstupu do obchodov. Rovnako pendleri nebudú platiť za testy, ak budú vyžadované pre prechod cez hranicu” povedal Milan Krajniak

Zaočkovaní aj nezaočkovaní budú mať rovnaké práva v prístupe k práci, vzdelávaniu a pri návšteve obchodov.

Preto sme u premiéra, ministra financií a ministra zdravotníctva presadili, že nezaočkovaní v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie nebudú platiť za testy pri chodení do práce, pri návšteve obchodov a pri návšteve škôl.

Rovnako pendleri nebudú platiť za testy, ak budú vyžadované pri prechode štátnej hranice. Na hraniciach budú zriadené momky, kde sa budú môcť bezplatne otestovať antigénovými testami, ktoré budú pre pendlerov stačiť na vstup na územie Slovenskej republiky.

Minister Lengvarský sa zaviazal, že v novom covid automate ani v prípade, keď budeme v čiernej farbe, sa nebude pre nezaočkovaných vyžadovať test v obchodoch, budú platiť iba obmedzenia na základe metrov štvorcových.

Vzhľadom na to, že sme presadili všetky naše požiadavky a zabránili sme rozdeľovaniu ľudí na dve kategórie, podporíme tento nový návrh.

 

Podrobnosti si pozrite priamo vo videu:

 

 

zdroj: Sme rodina, Milan Krajniak

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články