nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Z tureckého kamióna vystúpili v Šahách cudzinci pochádzajúci z Afganistanu

Prezídium PZ SR |MM|  V piatok, 23.07.2021, príslušníci Cudzineckej polície Nové Zámky predviedli na oddelenie siedmich cudzincov, ktorých kontrolovali policajti obvodného oddelenia zo Šiah. Tí totiž zistili, že cudzinci boli v tureckom kamióne, ktorý parkoval v meste.

Cudzinci nevedeli predložiť žiadny doklad totožnosti, nevedeli preukázať ani oprávnenosť pobytu na našom území. Štyria štátni príslušníci Afganistanu boli dospelí a traja boli maloletí bez sprievodu. Maloleté osoby policajti odovzdali novozámockým sociálnym pracovníkom a budú umiestnení v detskom domove. Dospelí štátni príslušníci Afganistanu boli z dôvodu, že sú žiadateľmi o udelenie azylu v Rumunsku, umiestnení v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove a vrátia sa do krajiny, kde o azyl žiadali.

Cudzinci sa podľa ich vyjadrení chceli dostať do Nemecko a Anglicka. Po vycestovaní z domovského štátu išli cez Pakistan, Irán, Turecko, Grécko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko až na Slovensko. Cestovali všetkými možnými spôsobmi, pešo, autom, autobusom aj vlakom za pomoci prevádzačov. Do kamióna mali nastúpiť v Rumunsku.
Všetci boli podrobení vyšetreniu na COVID-19, výsledok testov bol negatívny.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články