Kto to v NR SR vlastne v mene občanov – voličov hlasuje?

0
29

Posledné tak veľmi diskutované hlasovanie v NR SR malo občanov prekvapiť nie čo do obsahu, teda samotný výsledokom hlasovania za a kto bol proti, ale tým, kto a “pod hlavičkou akej strany” v Slovenskom parlamente to vlastne hlasoval.

Médiá prezentujú poslancov NR SR za strany HLAS, Republika a rôzne iné nezmysly, ktoré v regulérnych voľbách do NR SR 2020 nik do parlamentu nevolil. Dnes pred logom NR SR a na oficiálnej pôde jediného Zákonodarného zboru na tlačových konferenciách vystupujú v tričkách strán na hlasovacích lístkoch sa nenachádzajúcich. Vlastne ani samotné prezentované strany pred a počas volieb neexistovali…

Bezvýznamné? No pozor! Ak akceptujeme ako štandard súčasný stav, najbližšie sa môže stať, že v NR SR už mesiac po voľbách sa ďalšie amorálne prasatá budú snažiť zbaviť špinavej minulosti ešte vo väčšom meradle, až nakoniec môže nastať stav, že v NR SR vlastne nebudú mať zastúpenie strany, ktoré na vládnutie vo voľbách od občanov dostali mandát. Len preto, lebo im to vyhovuje…

Nepochybujem o tom, že zákon porušený priamo nie je rovnako, ako v mnohých prípadoch, kedy zaznela čarovná formulka do praxe zavedená len počas poslednej dekády “skutok sa nestal”.

Kde je ale morálka? Kde je česť, charakter, etika a dobré mravy poslancov NR SR do parlamentu vynesených na chrbátoch strán, ktoré následne chvíľu po voľbách demonštratívne opustili tváriac sa, že svoju osobnú históriu v politike (a konaní) začali písať spolu so založením (kúpením) strany ako výrobného prostriedku na získanie moci a vplyvu v krajine?

Kde zostala logika a fakt nikomu nevadí neskutočné amorálne zvýhodnenie týchto strán pred ostatnými, ktoré sa pred kamery médií nemajú šancu dostať ani z desatiny percenta času poskytovaného týmto prevracačom kabátov?

Žijeme v zvrátenej dobe, kedy sa lož stala pracovnou metódou “politikov”  fungujúcich na všetkých stupňoch riadenia spoločnosti.

Že to vyhovuje im, chápem. Ale že to nevadí médiám a občanom, je zarážajúce. Môžeme vlastne takto ešte chcieť návrat práva, spravodlivosti, morálky a charakterných ľudí do politiky?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno