Prípravy na príchod pápeža vrcholia, Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR má za sebou už aj nácviky s kolegami z Vatikánu

0
6

MV SR |MM|  Na zabezpečení bezproblémového priebehu pobytu pápeža Františka sa významnou mierou podieľa ministerstvo vnútra. Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR, útvary Policajného zboru a Hasičský a záchranný zbor sa systematicky pripravujú na plnenie svojich úloh a povinností počas tejto návštevy. Dohliadať budú na bezpečnosť, verejný poriadok a plynulý priebeh podujatia.

Príprava všetkých bezpečnostných opatrení prebieha intenzívne a s pravidelnosťou v rámci všetkých zainteresovaných subjektov rezortu vnútra. Policajti z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR a príslušníci útvarov Policajného zboru už niekoľko týždňov vykonávajú aj nácviky sprievodu autokolóny na rôznych trasách v rôznom teréne v rámci Slovenska. 

V uplynulých dňoch príslušníci z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR absolvovali aj spoločný nácvik s príslušníkmi Švajčiarskej gardy a vatikánskej polície. V nácvikoch a koordinácii opatrení budú pokračovať aj v ďalších dňoch.

Upozorňujeme účastníkov cestnej premávky, aby sa počas nácviku aj samotného priebehu podujatia riadili pokynmi dopravných policajtov a postupovali tak, ako za bežnej premávky, keď si vozidlá so zapnutým výstražným svetelným a zvukovým zariadením vynucujú právo prednostnej jazdy v súlade so zákonom o cestnej premávke.

 

Zdroj: MV SR/Vladimír Benko

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno