nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Kriminalisti opäť raz zabodovali. Trojica lupičov sedí vo väzbe

KR PZ Trnava |MM|  Senickí kriminalisti objasnili augustovú lúpež, na ktorej sa podieľali traja mladí muži.

CUDZINCA OMRÁČILI A OKRADLI

24 ročný Severo Macedónčan musel z technických príčin odstaviť svoju dodávku mimo cestu I. triedy, medzi obcami Jablonica a Trstín. V tom čase ho už sledovali dvaja muži na Forde Focus. Auto odstavili pred dodávkou. 22 ročný muž prišiel k cudzincovi, vytiahol paralyzér a omráčil ho. Z kabíny zobral koženú tašku, nasadol do auta a spolu s komplicom utiekli smerom na mesto Senica. Olúpený muž sa ich snažil prenasledovať, ale po chvíli sa mu stratili z dohľadu. Lúpežou mal prísť o viac ako 8000 eur.

PÁCHATELIA SKONČILI VO VÄZBE

Policajti na prípade intenzívne pracovali a krátko po lúpeži sa im podarilo stotožniť 22 ročného páchateľa. Pri domovej prehliadke u neho našli predmety, ktoré potvrdili verziu okradnutého cudzinca. Pod ťarchou dôkazov sa nakoniec ku skutku priznal a prezradil aj meno svojho 24 ročného kumpána. Do lúpeže mal byť zapletený aj 29 ročný rodák zo Severného Macedónska, ktorý poznal obeť a mal informácie trase jeho pohybu. Po čine sa mali všetci traja stretnúť a lup si rozdeliť rovnakým dielom.

Vyšetrovateľ trojicu obvinil zo zločinu lúpeže spolupáchateľstvom. V prípade dokázania viny im môže hroziť pobyt vo väzení na 7 až 12 rokov. Všetci traja muži sú stíhaní väzobne.

 

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články