Prerastá vám zeleň z dvora? Zabezpečte, aby nebránila vo výhľade

0
5

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta  /17 SEP 2021/

Pozor na rozbujnené predzáhradky rodinných domov. Oddelenie životného prostredia mesta vyzýva majiteľov nehnuteľností k orezom stromov a kríkov tak, aby neohrozovali  chodcov a cyklistov a tiež nebránili šoférom áut vo výhľade.

Prerastená zeleň sťažuje situáciu na cestách, preto je dôležité mať ju upravenú na podchodnú a podjazdovú výšku.  „V záujme zachovania bezpečnosti, prosíme Seredčanov, aby upravili dreviny vo svojich predzáhradkách, či zarastené pozemky susediace s chodníkmi a cestami. Rozbujnená zeleň v niektorých častiach mesta bráni vo výhľade do cesty, alebo sa stáva prekážkou,“ upozornila Katarína Navrátilová z Oddelenia životného prostredia mesta. Dodala, že majiteľov nehnuteľností, kde sa jednalo o výrazne nebezpečné úseky, už vyzývala aj písomne.

Zviazané na dĺžku maximálne 1,5 metra môžete konáre vyložiť pre váš rodinný dom a zamestnanci z Oddelenia údržby mesta ich v deň odvozu (viď tabuľka v odkaze) bezplatne odvezú.

Upozorňujeme občanov, aby rešpektovali toto usmernenie, nakoľko sa bežne stáva, že pred svoj rodinný dom vykladajú celé veľké konáre, či 4-metrové tuje. V takom prípade na miesto musí prísť pilčík a všetko narezať na vhodnú veľkosť, ktorú už následne vedia zamestnanci mesta naložiť na príslušné auto. Tento proces však komplikuje a predlžuje prácu, čím sa oddelenie zaoberá zberom od rodinných domov namiesto jedného dňa v týždni aj niekoľko dní.

 

 

Ilustračná foto 1: https://www.odkazprestarostu.sk/nitra/podnety/94956/chmelova-dolina-potrebny-orez-zelene

 

Ilustračná foto 2: https://www.racaweb.sk/raca-nechce-tragediu-podobnu-tej-z-karlovej-vsi-o-svoju-zelen-sa-stara/orezy3/

 

Ilustračná foto 3:  https://www.trebisov.sk/fotogaleria/19946

 

 

zdroj: seredskenovinky.sk

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno