Kedy konečne zabránime nezákonnému dovozu odpadov zo zahraničia na Slovensko a kde včera skončil odpad z dvoch kamiónov?

0
1

Sereď / Včera predpoludním sme dostali telefonickú informáciu o ďalších dvoch kamiónoch hľadajúcich v oblasti Malého Hája bioplynku. Osoba, s ktorou zahraniční vodiči komunikovali sa ich spýtala, čo do bioplynky vezú. Mali povedať, že vezú plastový odpad. Kamióny boli bielej farby, mali byť poľské a to značky SCANIA.

Na základe informácie sme okamžite išli na miesto, no pravdepodobne asi 15 minútové spozdenie od komunikácie s občanom stačilo na to, aby kamióny na mieste už neboli. Objekt bioplynovej stanice aj skladu nelegálne dovážaného odpadu zo zahraničia na prenajatý mestský pozemok je však uzatvorený a ako sme uviedli už v predchádzajúcom článku, bioplynová stanica má byť pre poruchu odstavená.

Priamo z miesta sme sa telefonicky pokúsili kontaktovať konateľa spoločnosti, ktorá má prenajatý mestský pozemok, pána Krošláka. Tento však telefón nedvihol.

Konateľ niekoľkých spoločností, ktoré v predmetnom objekte na mestskom majetku podnikali a podnikajú sa nám ozval v popoludňajších hodinách a po informácii o dvoch dnešných kamiónoch povedal, že do objektu sa nedostali a aj keď nemusí, tak nám povie, že všetko má legálne – a zložil telefón. Otázku kde vodiči kamiónov zo zahraničia dovezený plastový odpad vyložia, keďže tam kam bol (vychádzajúc z dokumentácie z predošlého prípadu) určený vyložený nebol, sme mu položiť nestihli. Napísali sme ju teda v SMS na jeho číslo, žiaľ konateľ Krošlák na odpoveď otázku na odpoveď doteraz neposkytol.

Je málo pravdepodobné, že kamióny vezúce odpad na základe objednávky stovky kilometrov zo zahraničia, tento povezú späť. Preto sa opätovne a verejne pýtame, kde na Slovensku sa vodiči na základe pokynov dispečera (vychádzajúc z nedávneho prípadu) predmetného odpadu zbavia? To skutočne je Slovenská republika, jej legislatíva a príslušné orgány úplne impotentná a skutočne sme odkázaní na to, byť pre biznis jednotlivcov skladiskom odpadu značnej časti Európy.

Podľa našich informácií nezákonné nakladanie a nezákonný cezhraničný dovoz odpadov má polícia stále vyšetrovať.

Súčasný stav na mestskom pozemku v Malom Háji vidíte na fotografiách.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno