Mojou jedinou motiváciou je len vidieť čo najmenej pacientov s ťažkým COVID19

0
6
Áno, so štátnou cenou Jozefa Miloslava Hurbana je spojená finančná odmena 25 000 eur. Je samozrejme úplne zcestné tvrdenie, že som tieto peniaze dostal ako tichú odmenu za akékoľvek služby a vyjadrenie pána Uhríka vnímam ako cielený utok a ohováranie. Pri preberaní ceny som pána predsedu NRSR informoval, že peniaze plánujem hneď po obdržaní venovať občianskemu združeniu KIGMED, ktoré sme už dávnejšie zriadili na podporu fungovania našej kliniky. Z prostriedkov tohoto OZ sme napriklad v minulosti zaplatili USG prístroj na vyšetrovanie pľúc pacientov s COVID-19, umývačky riadu na oddelenia, sterilizačné čističky vzduchu, materiál na mikrobiologickú diagnostiku a zastrešenie pred odberovým centrom.
Samozrejme plánujem to splniť a hneď ako peniaze obdržím ich prevediem na účet OZ KIGMED, priložím potvrdenie o prevode a následne budem zverejňovať čo sa za tieto peniaze pre našu kliniku a pacientov kúpilo.
Okrem toho, keď som pred viac ako rokom začal verejne vystupovať, sotva som mohol vedieť že mi niekedy v budúcnosti bude udelené ocenenie. Ako som už spomínal, peniaze za úcinkovanie v TV spotoch som neprijal. Jednalo sa o 400 eur bruto. Štátnu cenu som neodmietol, pretože to nepovažujem za slušné ani vlastenecké. Mojou jedinou motiváciou je len vidieť čo najmenej pacientov s ťažkým COVID19
Zároveň žiadam pána Uhríka o verejné ospravedlnenie.
Zdroj: FB
 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno