PRÁVE TERAZ: Havária nákladného vlaku v Siladiciach -AKTUALIZOVANÉ

0
829

Siladice/  Na trati medzi Leopoldovom a Sereďou dnes popoludní došlo k havárii nákladného vlaku.

Podľa prvotných informácií má byť vykoľajených niekoľko vozňov, ktoré majú byť mimo trať.

Na mieste udalosti začali robiť nevyhnutné práce, ako odpojenie trolejí od elektrického prúdu a zabezpečenie súpravy pred vznikom ďalších škôd.

Bližšie informácie zatiaľ nemáme, no zisťujeme ich.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – vyjadrenie hovorkyne KR HaZZ Trnava Leny Košťálovej:

“Hasiči v tomto prípade poskytli iba súčinnosť pri prehľadaní okolia kvôli možnému výskytu osôb pri koľajisku – čo sa však nepotrvrdilo. Železnice SR si budú riešiť odstránenie nehody vlastnými silami a prostriedkami”.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – vyjadrenie hovorkyne ŽSR – Mgr. Rie Feik Achbergerovej:

K nehodovej udalosti prišlo v sobotu, 25.9., o 15:03 hod.

V Železničnej stanici Siladice na výhybke č.18 došlo k odtrhnutiu a vykoľajeniu 11-tich vozňov a následnému poškodeniu infraštruktúry a trakčného vedenia.

Nehodová udalosť spôsobila prerušenie dopravy na trase Sereď – Siladice po 1.a 2. TK od 15:03 h. Vykoľajený vlak kompletne poškodil asi 1 200 metrov trate.

Trať medzi Leopoldovom a Sereďou sa pre osobnú železničnú dopravu nevyužíva. Nákladných prepravcov ŽSR informovali o obmedzení v tomto úseku. Vzhľadom na rozsah spôsobených škôd železnice nevedia určiť, kedy bude trať kompletne sprejazdnená avšak budeme sa snažiť čím skôr sprejazdniť aspoň druhú traťovú koľaj. Prvú traťovú koľaj následne čaká komplexná rekonštrukcia. Príčina vzniku nehodovej udalosti je v štádiu riešenia.

Odhadované škody nevieme v tomto momente vyčísliť, keďže prebieha vyšetrovanie.

 

 

Foto: Miloš Majko

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno