Organizátori Sumčiarskych pretekov: “Sme radi, že sme si užili rybačku, víkend s priateľmi, zaspomínali na našich otcov a vyjadrili im úctu”

0
204

Sumčiarske preteky v Šintave dnešným dňom skončili. Viete ako sa hovorí, nie je dôležité vyhrať ale zúčastniť sa.

Sme veľmi radi, že sme sa zišli v takom hojnom počte, že sme si užili rybačku a víkend s priateľmi. Každý sumčiar vie, že niekedy sa môže akokoľvek snažiť a byť pripravený, nemusí sa zadariť. Tento víkend aj napriek veľkej snahe a profesionálnemu prístupu každého jedného rybára odchádzame bez úlovku. Chlapcov to však neodradilo a napriek tomu si preteky užili.

Chceme sa všetkým veľmi pekne poďakovať, každému súťažiacemu rybárovi, sponzorom aj organizátorom a koniec koncov každému, kto nás akýmkoľvek spôsobom podporil.

Sme radi, že sme si zaspomínali na našich otcov Miloslava Hracha a Milana Šuhaya a že sme im takýmto spôsobom mohli vyjadriť úctu.

Pevne veríme a dúfame, že sa takto o rok všetci stretneme znova a spravíme z tejto akcie tradíciu!

Ďakujeme!

 

Svojou návštevou nás poctil aj dlhoročný rybár a výrobca sumcových vábničiek JP p. Jozef Janáč.

Výrobe vábničiek sa venuje už 13 rokov. Čo ho k tomu motivovalo a ako sa k tomu dostal? Prezradil nám, že so svojím priateľom zháňali vábničky, no na trhu nenašli také, ktoré by im vyhovovali a tak v ich hlavách skrsol nápad, že si vyrobia vlastné, podľa svojich predstáv a požiadaviek. Prvé vábničky vyrábali pri vode iba pomocou noža a sekery.
Techniku postupne zdokonaľovali a sumcové vábničky JP dnes pozná každý rybár, ktorý podľahol čaru vábenia.

 

O občerstvenie bolo postarané. Podávalo sa výborné halászlé, smažený kapor, kofola či pivko.

zdroj: Fb

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno