Prichádza pre občanov a štát nevyhnutná očista Policajného zboru. Konečne !

0
6

Po dlhej dobe, presnejšie roka pol od volieb konečne dobrá správa. Zmeny na vysokých postoch riadenia policajného zboru sú realitou.

Nový dočasný prezident Policajného zboru začal tým, čo sa malo udiať ideálne do mesiaca, najneskôr však do troch od volieb. A to výmenami viceprezidentov Policajného zboru a krajských riaditeľov polície. Minimálne tí si už urobia poriadok na nižších postoch, teda na Okresných riaditeľstvách a na obvodných oddeleniach a všade tam, kde ešte aj dnes policajtov riadia funkcionári dosadení bývalým vrcholovým vedením Policajného zboru, ktoré v podstate komplet skončilo vo väzbe. Z uplynulých mesiacov vieme, kto vlastne riadil najvyšších policajných funkcionárov a tým teda v podstate viac ako 20 tisíc policajtov. Smutné je, že to neboli orgány štátu, ale oligarchovia a vrcholoví policajní funkcionári, ktorí sú podozriví z mimoriadne závažnej trestnej činnosti ako zneužívanie právomoci verejného činiteľa, či korupcie.

Najskôr z funkcie a následne do civilu sa teda budú porúčať viceprezidenti Policajného zboru a nepochybne všetci tí, ktorí uznajú, že odísť s odstupným a nárokom na výsluhový dôchodok je lepšie, ako čeliť otázkam, prečo nekonali vtedy, kedy konať mali, prečo konali ako konali, alebo prečo nezabezpečili, aby pri vyšetrovaní závažnej trestnej činnosti konali ich podriadení.

Očista Policajného zboru je nevyhnutná a mimoriadne dlho a intenzívne očakávaná verejnosťou. Zo známych káuz aj u nás v Seredi vieme, že policajti donášali organizovaným zločineckým skupinám a poznáme prípady, kedy vyšetrovatelia v závažných podozreniach z trestnej činnosti konkrétnych ľudí sa pri vyšetrovaní správali skôr ako súkromní advokáti a nie nezávislí vyšetrovatelia objektívne a v súlade so zákonom si vykonávajúci svoju prácu.

Opätovne pripomíname transparent a policajtov (v niektorých prípadoch už minulých no stále fungujúcich v štruktúrach riadenia spoločnosti) jasne a zrozumiteľne verejnosti už pred viac ako dekádou dávajúcim odkaz, od koho očakávajú financie v prípade, že ich nedostatočne zaplatí štát. Otázkou dnes je, čo títo policajti považujú za dostatočné ohodnotenie ich práce a za akú cenu sú ochotní slúžiť nie štátu a zákonu, ale mafii, ktorú na transparente držiacom vlastnými rukami verejne spomínajú.

Nie je mysliteľné, aby takíto policajti fungovali v riadiacich zložkách policajného zboru na vysokých postoch, pretože nie je zaručené, že sa skutočne nedajú zaplatiť mafiou a že sa nespreneveria zákonu a prísahe, ktorú vstupom do Policajného zboru skladali.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa vďaka tak potrebným zmenám, začína nová éra v riadení Policajného zboru a v jeho službe občanom. Aby heslo “Pomáhať a chrániť” nebolo len prázdnou frázou a aby pomoc dostal každý kto ju potrebuje a ochranu slušní, čestní a zákon rešpektujúci občania a nie skorumpovaní politici, oligarchovia a mafiáni.

Zdroj foto: FB

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno