Policajný prezident Štefan Hamran: “ Máme vytipovaných ľudí, ktorí napádajú zdravotníkov. Postupovať budeme tvrdo a nekompromisne“.

0
7

Premiér Eduard Heger, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a policajný prezident Štefan Hamran vystúpili na spoločnej tlačovej konferencii k útokom na zdravotníkov počas výjadzu v nemocniciach v Žiline a Čadci.

Policajné hliadky v teréne budú posilnené a policajti budú preškolení, aby vedeli lepšie reagovať. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva bude polícia hľadať možnosti ako posilniť trestnoprávnu ochranu zdravotníkov.

Polícia má vytipovanú úzku skupinu ľudí, ktorí sa opakovane dopúšťajú útokov na zdravotníkov. Policajný prezident prisľúbil tvrdý a nekompromisný postup, ktorý s podobnými útokmi raz a navždy skoncuje.

Nemocnice v Žilinskom kraji zažívajú v týchto dňoch vysoký nárast pacientov s ťažkým priebehom ochorenia Covid-19. Drvivá väčšina hospitalizovaných pacientov je nezaočkovaná.

V nemocnici v Čadci mali hospitalizovaných len 3 pacientov s očkovaním, z nich sú už dvaja doma a stav tretieho sa výrazne zlepšil. Vďaka očkovaniu je s ochorením Covid-19 na PN len 5 zamestnancov nemocnice, kým počas 2. vlny ich bolo až 120.
Skúsenosti priamo z nemocníc dokazujú, že očkovanie je najlepšou prevenciou pred ťažkým priebehom ochorenia Covid-19.

Zoznam voľných termínov na očkovanie bez registrácie nájdete tu:
https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

zdroj: MZ SR

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno