V Čechách sa z vrcholovej politiky porúča Babiš a mal by sa aj prezident Zeman

0
87

Počas víkendu bol s  mimoriadne vážnymi zdravotnými ťažkosťami a podľa medializovaných informácií prakticky v bezvládnom stave hospitalizovaný prezident Českej republiky Miloš Zeman. Problémom je odmietnutie zverejnenia jeho diagnózy, čo úvahy o jeho schopnosti efektívne zastávať prezidentský úrad len potvrdzuje.

Uplynulý víkend bol pre Českú republiku významný aj z dôvodu výsledkov volieb, v ktorých premiér Babiš s najväčšou pravdepodobnosťou odchádza do histórie a bude sa tak môcť oveľa podrobnejšie venovať obhajobe pred orgánmi činnými v trestnom konaní v mnohých kauzách, o ktorých sa dozvedáme len z povzdália.

Príjemným prekvapením na Českú republiku je aj to, že komunisti vo voľbách v podstate neuspeli a ľudia dali dôveru štandardným demokratickým pravostredovým politickým stranám.

Treba veriť, že Peter Fiala zostaví funkčnú vládu, ktorá však bude mať nad sebou nevyhnutnú kontrolu verejnosti a médií tak, ako sa to v každej demokratickej spoločnosti vyžaduje.

Ako dopadne prezident ešte nevieme, no už niekoľko rokov sledujúc jeho povedané diplomaticky problémy pri verejnom vystupovaní sa domnievam, že najlepšie by urobil, keby uznal svoj vek, zdravotný stav a ešte za života by sa utiahol na nepochybne zaslúžený odpočinok na svoju chalúpku k poháriku Becherovky, ktorú má tak rád.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno