Protidrogová akcia TRÉNER v okrese Lučenec

0
24

Prezídium PZ SR |MM| Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil tri osoby z drogovej trestnej činnosti. V rukách polície skončili aj s drogami počas protidrogovej akcie TRÉNER na juhu Stredného Slovenska.

V okrese Lučenec zasahovala národná kriminálna agentúra. Išlo o zaisťovacie úkony s cieľom zadržať podozrivých a zaistiť veci dôležité pre trestné konanie.

Obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom. Ich revírom mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca.

Vykonali sme domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj zadržaných osôb. U jednej z nich sme našli takmer 100 g drogy. Išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty z ktorého by bolo možné pripraviť 1900 dávok v hodnote 5-tisíc eur.

Zaistili sme tiež zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog spolu s 81-tisíc eur v hotovosti, kde máme dôvodné podozrenie, že sú výnosom z drogových obchodov.

Akcia NAKA prebehla za úzkej spolupráce policajtov z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktoré poskytlo tiež kriminalistických technikov a psovodov.

Vyšetrovateľ už obvinil Jána B. (49) z Gregorovej Viesky, Eduarda B. (37) z Tomášoviec a Petra L. (51) z Lehôtky. Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby. V prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov u dvoch na tri až 10 rokov.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno