Obrovská pocta: Vatikán ocenil aj prácu príslušníkov rezortu vnútra pri príprave a počas návštevy pápeža

0
3

MV SR |MM|  Vyše 40 predstaviteľov štátu, občianskych inštitúcií a cirkvi dnes v Bratislave ocenila Apoštolská nunciatúra za prácu a obetavé úsilie, ktoré prejavili počas príprav septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. Medzi ocenenými bol aj riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií  MV SR Marek Moncman spolu s ďalšími ôsmimi príslušníkmi z úradu a prvá viceprezidentka Policajného zboru Jana Maškarová

Ocenení si prevzali pápežské medaily z rúk apoštolského nuncia Mons. Giacoma Giuda Ottonella, ktorý je na Slovensku najvyšším predstaviteľom Vatikánu. Apoštolský nuncius zdôraznil uznanie, ktoré chce Apoštolská nunciatúra vyjadriť za vysokú profesionalitu i nezvyčajnú obetavosť, ktoré prejavili tak samotní ocenení, ako aj inštitúcie, ktoré reprezentujú.

Vďaka za váš dôverný a hlboký zmysel pre povinnosť i za občianske čnosti, ktoré ste uplatnili v prospech apoštolskej návštevy pápeža Františka a slovenského ľudu,” oslovil nuncius prítomných.

Oceneným sa poďakoval aj predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský. „Chcem poďakovať vám osobne a všetkým vaším spolupracovníkom, ktorí ste sa vložili do prípravy a celého priebehu návštevy,“ uviedol arcibiskup Zvolenský.

Návšteva pápeža Františka bola jedna z najväčších výziev aj pre bezpečnostné zložky štátu. Prípravu a realizáciu bezpečnostných opatrení mal na starosti práve Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR a Policajný zbor, ktorým asistovali aj ďalšie súčasti ministerstva vnútra.

„Zložky rezortu vnútra preukázali počas návštevy pápeža, ktorý je jednou z najstráženejších osobností na svete, vysoký stupeň profesionality a nasadenia. Starali sa o bezpečnosť Svätého otca a všetkých občanov na verejných podujatiach. Významnou mierou prispeli k pokojnému a dôstojnému zvládnutiu tejto apoštolskej cesty zo strany Slovenskej republiky. Je pre nás obrovskou poctou, že prácu a úsilie týchto ľudí ocenila aj Apoštolská nunciatúra,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno