Dnešný požiar strechy nemocnice v Ružomberku

0
5

Prezídium HaZZ |MM| Takmer tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov v doobedných hodinách zasahovalo pri požiari nemocnice v Ružomberku. Požiar vypukol krátko pred 7:30 hod., pričom hasičom sa ho podarilo zlikvidovať. Približne po dvoch hodinách však došlo k opätovnému rozhoreniu požiaru. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že plamene zachvátili strechu chirurgického pavilónu.

Pacienti a personál boli z tohto pavilónu presunutí do inej časti nemocnice. Na mieste zasahovalo hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Martina, Dolného Kubína, zo Žiliny a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia DHZ obcí Likavka, Lisková, Martinček a Černová.

asahujúci hasiči sa snažili požiar lokalizovať, vyhľadať skryté ohniská a rozobrať strešnú konštrukciu. Veliteľ zásahu na mieste udalosti zriadil riadiaci štáb. Pri udalosti sa nikto nezranil.

Hasičom sa požiar strechy nemocnice v Ružomberku podarilo krátko po 14-tej hodine lokalizovať. Naďalej vykonávali likvidačné práce, vyhľadávali skryté ohniská a rozoberali strešnú konštrukciu.

Požiar strechy chirurgického pavilónu Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku sa hasičom krátko pred 16:30 hod. podarilo zlikvidovať. Hasiči sa po zbalení techniky a vecných prostriedkov presunuli na svoje základne.

 


Foto: HaZZ, myliptov.sme.sk

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno