Magické čísla na tachometroch. Na ceste za Šoporňou Renault predbehol Mercedes o 1 km/h

0
6

KR PZ Trnava |MM| Galantskí dopraváci namerali v priebehu pol hodiny dvoch vodičov s takmer identickou rýchlosťou. Obaja to riadne prepískli.

V sobotu ráno zachytil policajný radar, na ceste II. triedy, najskôr auto Renault Espace. Medzi obcami Šoporňa a Dlhá nad Váhom to rozbehol na 144 km/h. Maximálnu rýchlosť tak prekročil o 54 km/h.

O 25 minút neskôr rovnakým úsekom „preletelo“ aj firemné auto Mercedes-Benz. Policajti ho odfotili pri rýchlosti 143 km/h.

Polícia bude oboch priestupcov riešiť formou tzv. objektívnej zodpovednosti. 23 ročnému majiteľovi auta Renault, ako aj spoločnosti z okresu Galanta, príde pokuta poštou priamo schránky.

Upozorňujeme vodičov, aby nezabúdali, že aj počas víkendov platia maximálne povolené rýchlosti na cestách. Rýchla jazda patrí aj naďalej medzi najčastejšie príčiny dopravných nehôd. Zbytočne neriskujte a jazdite podľa predpisov. Okrem iného, vám môže v súčasnom období hroziť, že vám cestu skríži aj divá zver a vo vysokej rýchlosti už zareagovať jednoducho nestihnete.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno