Požiar osobného motorového vozidla a dodávky v obci Bellová Ves

0
6

KR HaZZ Trnava |MM|  Dňa 18. októbra 2021 po štvrtej hodine rannej bol nariadený výjazd hasičskej jednotky zo Šamorína k požiaru osobného motorového vozidla v obci Bellová Ves, okres Dunajská Streda.

Do príchodu hasičov sa plamene šíriace z osobného motorového vozidla rozšírili na dodávku, ktorá bola zaparkovaná vedľa neho. Jej majiteľ upozornil zasahujúcich príslušníkov, že v nákladnom priestore sa môže nachádzať plynová fľaša propán-butánu. Preto sa  príslušníci pokúsili vypáčiť zadné dvere dodávky a schladením zabrániť rozšíreniu požiaru z kabíny do nákladnej časti vozidla. Nakoľko sa nedarilo pomocou páčidiel otvoriť dvere, museli hasiči použiť hydraulické vyslobodzovacie náradie na odstrihnutie zámku. Po otvorení dodávky sa zistilo, že v nákladnej časti sa namiesto plynovej fľaše nachádza naplnený plechový kanister na pohonné látky v objeme 5 litrov. Po likvidácií požiaru bol vykonaný záverečný prieskum za použitia termovíznej kamery, ktorá nepreukázala zvýšené teplotné hodnoty. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Majiteľovi v dôsledku požiaru vznikla škoda vyčíslená na hodnotu 37 tisíc €. Hasičom sa podarilo uchrániť majetok v sume 100 tisíc €.

Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu. Pri udalosti zasahoval aj Dobrovoľný hasičský zbor obce Lehnice a Dobrovoľný hasičský zbor mesta Šamorín.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno