Policajti popri kontrole železničných staníc odhalili aj opitých cyklistov, telefonovanie za volantom a porušenie protipandemických opatrení

0
4

Prezídium PZ SR |MM|  Policajný zbor sa už niekoľko rokov pravidelne zapája do medzinárodných policajných akcií, ktoré organizuje Európska asociácia železničných polícií – RAILPOL. Naposledy v dňoch 24. a 25. novembra 2021 sa príslušníci Policajného zboru zapojili do medzinárodnej policajnej akcie „Modrá 24“.  Cieľom je zvýšenie bezpečnosti a predchádzanie protiprávneho konania v  železničnom dopravnom priestore.

Policajná akcia na Slovensku bola zameraná na predchádzanie krádeží na osobách a krádeži batožiny cestujúcej verejnosti, na pátranie po osobách a veciach a na dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov súvisiacich s bezpečnosťou a plynulosťou železničnej dopravy, ako aj na kontrolu dodržiavania platných opatrení k zabráneniu šírenia pandémie Covid-19.

Počas 24 hodín trvania akcie (od 7,00 h dňa 24. novembra 2021 do 7,00 h dňa 25. novembra 2021) sa policajnej akcie zúčastnilo 151 železničných policajtov a osem dopravných policajtov. Skontrolovali 353 osôb, 282 vlakov osobnej prepravy a 227 železničných staníc.

Policajti odhalili 107 priestupkov, vypátrali dve osoby a odhalili piatich nelegálnych migrantov. Platné opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia Covid-19 nerešpektovalo 26 osôb. Najčastejšími priestupkami boli:

  • nerešpektovanie zákazu prechádzania cez dráhu mimo určeného priestoru,
  • nedodržanie prevádzkových pravidiel v priestoroch železničných staníc a zastávok,
  • porušenie zákazu fajčenia
  • a policajti dokonca odhalili aj priestupky v doprave, dvoch opitých cyklistov a vodiča, ktorý telefonoval za volantom.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno