Požiar v bytovom dome na ulici Andreja Kubína v Trnave

0
6
ilustračná foto

KR HaZZ Trnava |MM|   Dňa 28. novembra 2021 pred 9-tou hodinou bol ohlásený požiar v bytovom dome na ulici Andreja Kubina v Trnave.

Po príchode hasičskej jednotky z Trnavy bolo zistené, že ide o požiar elektroinštalácie. V jednom z bytov prišlo k masívnemu úniku vody, ktorý pravdepodobne zapríčinil jej zatekanie do elektroinštalácie. V panelovom dome od tretieho poschodia prišlo k zadymeniu spoločných priestorov. Hasiči evakuovali všetkých obyvateľov na bezpečné miesto pred bytovkou. Obyvateľom sa do príchodu hasičov podarilo odpojiť prívod od zemného plynu a vody. Prieskumná skupina, pozostávajúca z dvoch príslušníkov, vykonala prieskum pomocou termovíznej kamery a autonómnych dýchacích prístrojov. Hasiči našli zhorenú elektrickú rozvodnú skriňu s elektromermi na chodbe bytovky. Skontrolované boli rozvodné skrine na všetkých poschodiach. Odvetrávanie zadymených priestorov prebehlo prirodzenou ventiláciou.

Evakuovaní obyvatelia boli prekontrolovaní príslušníkmi, pričom zdravotný stav troch z nich si vyžiadal ošetrenie na mieste záchrannou zdravotnou službou.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno