“Nebyla jediná skutečná kontrola QR kódu a to včetně návratu do Shenghenu před pár chvílema.” – aktuálna osobná skúsenosť kolegu

0
8

Kolega pricestoval zo zahraničia – Ukrajiny. Komunikovali sme spolu s ďalším kolegom, s ktorým sme precestovali pomerne kus sveta. A nestíhame sa čudovať…

Tu je osobná skúsenosť, s ktorou sa podelil:

– Ryanair zkontroloval, jestli mám v ruce nějaký QR kód
– Letiště Lvov, první kontrola, jestli v ruce držím nějaký papír, na pasovce pak QR zkontrolován pohledem a stornované pojištění na covid (kde na smlouvě slovo covid chybí) zkontrolováno za 5 sekund, tzn tak za 20 sekund razítko v pasu
– Před letištěm jezdí trolejbus k univerzitě, kde to je pár minut pěšky do centra
– Puzatka zklamání, bylo prázdno a nevypadalo to nic moc, tak jsem šel dál
– Město je zase upravenější, spousta opravených ulic, nové trolejbusy, ale stále to má tu správnou patinu [happy]
– Tsukernia výborná na snídani, QR zkontrolován pohledem
– Kopec nad městem má stejně pěkné výhledy jako vždycky
– Oběd v grillu skvělý a nic nekontrolováno
– Bankomaty bez poplatku jsou Credit Agricole, Oschadbank a UkrSibbank
– Roušky nosí v MHD nečekaně všichni včetně řidičů

Nebyla jediná skutečná kontrola QR kódu a to včetně návratu do Shenghenu před pár chvílema.

Niekoľko aktuálnych foto pohľadov na Ľvov:

Ak nie sme schopní ochrániť hranice Shengenu, ako chceme ochrániť obyvateľov a aký má zmysel drastické a dlhodobé obmedzovanie domácich podnikateľov a ľudí?

Každé opatrenie musí mať zmysel, byť účelné a v záujme jeho úspechu je nevyhnutné eliminovať jeho negovanie ignorovaním podstatne dôležitejších opatrení na globálnej úrovni.

Mám pocit, že bez jasného, zrozumiteľného a jednotného postoja všetkých krajín EÚ  pod organizáciou EÚ, sa vírusu nezbavíme. Ak zaznamená čiastkové úspechy jedna z krajín, v zápätí budú eliminované neúspechmi krajiny inej. A tak dookola.

Európska únia má šancu prijať razantné opatrenia na svojej vonkajšej hranici, urobiť centrálny lockdown s výrazným podporením ekonomiky  podnikateľského sektora a “vykynožiť” vírus v celom priestore EÚ. A následne dodržiavať mimoriadne prísny režim na hraniciach prípadne aj s karanténou každého, kto hranice prekročí smerom do EÚ.

Práve teraz má EÚ ukázať svoje opodstatnenie, silu a autoritu. Inak ide len o teóriu a desiatky tisíc vysoko nadštandardne platených úradníkov a politikov tvoriacich predpisy len v teoretickej rovine. Sme vo vojne, správajme sa tak.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno