Požiar bytu na 4. poschodí na Jiráskovej ulici v Trnave

0
19

KR HaZZ Trnava |MM|  Dňa 20. decembra 2021 o 2. hodine rannej vznikol požiar bytu na 4. poschodí na Jiráskovej ulici v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná hasičská jednotka pozostávajúca z 8 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.

Po príjazde jednotky bolo už viditeľné husté čierne dymenie jedného z okien bytu. Hasiči za asistencie policajného zboru evakuovali obyvateľov bytového domu  na voľné priestranstvo. Ešte pred príchodom hasičov sa obyvateľom podarilo v suteréne zatvoriť hlavný prívod plynu do celej bytovky. Zasahujúci príslušníci vytvorili dopravné vedenie C, na ktoré nadväzoval jeden útočný D prúd. Do horiaceho bytu hasiči vstúpili s jedným D prúdom a začali s vyhľadávaním požiaru. Následne odpojili bytovú jednotku od zdroja elektrickej energie. Požiar vznikol v obývacej miestnosti, kde sa vznietil televízny prijímač. Plamene sa rozšírili ďalej na nábytok v izbe. Hasiči medzičasom pootvárali okná na medziposchodiach bytovky a aj otvor na strechu. Počas zásahu prišlo k zdravotným ťažkostiam jedného z obyvateľov. Hasiči mu poskytli predlekársku prvú pomoc a taktiež aj jednej maloletej osobe. Osoby boli prevezené záchrannou zdravotnou službou do zdravotníckeho zariadenia. Počas zásahu bolo zistené, že jeden byt nachádzajúci sa oproti horiacemu bytu sa nepodarilo evakuovať. Pomocou výškovej techniky bola zahájená kontrola bytu z vonkajšej strany. Kvôli statickej doprave prišlo k problémom rozostavenia plošiny. Príslušníci policajného zboru sa skontaktovali s majiteľmi bytu, ktorí potvrdili, že v byte sa nik nenachádza. Po odvetraní zadymených priestorov schodiska a likvidácií požiaru sa obyvatelia bytového domu mohli vrátiť do svojich bytov. Príčina vzniku požiaru je v súčasnej dobe v štádiu vyšetrovania.

Majiteľom bytu vznikla v dôsledku požiaru škoda vyčíslená na hodnotu 10 000€. Hasičom sa svojou prácou a odbornosťou podarilo uchrániť majetok v sume 70 000€.

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno