V Kazachstane občania od začiatku roka protestujú, načo vedenie krajiny reaguje aj streľbou do protestujúcich. – AKTUALIZUJEME

0
16
Zdroj: TA3

Ďalšou krajinou v ktorej občania otvorene protestujú v uliciach proti totalite, despotickému vládnutiu rodinných klanov a rozkrádaniu verejných finančných zdrojov, je bývalý  postkomunistický  KAZACHSTAN.

Prinesú demonštrácie občanov Kazachstanu zmeny, alebo budú tvrdo vojensky potlačené v záujme zachovania moci totalitných vládcov?

Kde sa Kazachstan nachádza, o akú krajinu sa jedná? Čo je možné dosianuť za 20 rokov totalitným riadením krajiny a čo dokáže prezident, ktorý po sebe sám pomenoval letisko a následne aj hlavné mesto?

     

Reportáž z Kazachstanu a jeho hlavného mesta Astana s možstvom fotografií nájdete tu:

Kazašský exprezident Nursultan Nazarbajev po sebe nechal premenovať hlavné mesto krajiny a nahneval jej obyvateľov

Aktuálny situácia v Kazachstane

Po našom odchode z Astany sa do dnešnej doby toho zmenilo hodne. Asi za týždeň klesla teplota na príjemných asi -30 C, v roku 2019 sa Nursultán Nazarbajev rozhodol máličko ustúpiť v politike do úzadia a určil za seba svojho nástupcu, nového prezidenta Kasyma Žomartova Tokajevova. Aby jeho odchod z prezidentského postu nebol taký jednoduchý a aby si jeho vládnutie v Kazachstane od roku 1991 pospolitý ľud dostatočne intenzívne zapamätal, nechal exprezident hlavné mesto Astana premenovať na Nur-Sultan. Choré? No v demokratickom svete áno, ale v totalite sú takéto extravagantné kúsky bežné.

V súvislosti s vládou tohto človeka asi neprekvapí, že prezident Nursultan Nazarbajev počas svojej vlády do významných funkcií riadení štátu dosadil svojich rodinných príslušníkov, ktorí si z krajiny urobili svoj vlastný svet. Podľa medializovaných informácií Nazarbajevova rodina aj po jeho odchode z postu hlavy štátu má ovládať značnú časť ekonomík Kazachstanu. Toto všetko v súčasnosti občanov rozhnevalo a kričia “Preč s dedom”.

Píše sa rok 2022 a faktom je, že túžba po zmenách naprieč týmito krajinami naberá na intenzite. Problémom Kazachstanu a nahnevaných občanov momentálne je odstavenie internetu a mobilných sietí, čo odpor samozrejme významne sťažuje. Vyzerá to ale tak, že nie nadlho.

– – –

Exprezident Kazachstanu Nursultan Nazarbajev podľa posledných informácií mal opusti krajinu a to vrátane najbližšej rodiny. Do susednej krajiny mal odletieť dvomi vlastnými lietadlami.

Súčasný prezident ozbrojeným zložkám vydal príkaz strielať bez vyzvania na demonštrantov a podľa medializovanyých informácií, už bolo zastrelených niekoľko desiatok demonštrantov.

Medzičasom malo byť zabitých niekoľko policajtov a desiatky, ba až stovky demonštrantov.

Súčasný prezident odvolal predsedu vlády.

Do krajiny vtrhli cudzí vojaci. Ruská federácia do Kazachstanu poslala výsadkárov, ktorí spolu s vojakmi ďalších krajín majú potlačiť nepokoje.

– – –

USA kritizovalo rozkaz  “Strieľaj a zabíjaj!”, ktorým sa majú riadiť ozbrojené sily.

Zranených v Kazachstane má byť viac ako 400 ľudí, mŕtvych asi 160. Tisíce ľudí boli zatknuté. Mŕtve majú byť najmenej tri deti.

Exkluzívne prinášame  videá priamo z miest Kazachstanu od nášho zdroja s priamym kontaktom na obyvateľov tejto krajiny.

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno