Dopravná nehoda s následným únikom zemného plynu v obci Kátlovce

0
16

KR HaZZ Trnava |MM|  Dňa 12. januára 2022 pred 9-tou hodinou bola na tiesňovú linku ohlásená dopravná nehoda. Osobné motorové vozidlo sa po náraze do oplotenia jedného z rodinných domov v obci Kátlovce, okres Trnava, prevrátilo na strechu. K miestu udalosti bol nariadený výjazd 5-člennej hasičskej jednotky z Trnavy. Po vykonanom prieskume na mieste udalosti bolo zistené, že vozidlo sa nachádzalo čiastočne zakliesnené v strome v predzáhradke. V dôsledku silného nárazu bolo porušené potrubie pri regulátore plynomeru, ktorý sa nachádzal vo vstupnej časti rodinného domu. Prišlo tak k úniku zemného plynu do ovzdušia.

Veliteľ zásahu nariadil okamžité uzavretie cestnej komunikácie pred rodinným domom v úseku 50 metrov. A taktiež zákaz pohybu civilných osôb v tejto zóne. Pomocou drevených klinov sa hasičom podarilo obmedziť úniku plynu na minimum. Z automobilu vytekala prevádzková kvapalina, ktorá bola zasypaná sorpčným materiálom. Po oprave poškodeného potrubia poruchovou službou bola vozovka sprejazdnená striedavo v jednom jazdnom pruhu. Zranený vodič vozidla sa už po príchode hasičov

nachádzal v starostlivosti záchrannej zdravotnej služby.

 

– – –

 

KR PZ Trnava /   Policajti vyšetrujú okolnosti hrozivo vyzerajúcej nehody uprostred obce. Tá sa našťastie zaobišla bez vážnejších zranení.

Včera, krátko pred 09:00 h ráno, bolo v obci Kátlovce, v okrese Trnava, počuť ohromnú ranu. Osobné auto preletelo niekoľko metrov a skončilo na streche pred bránou rodinného domu.

51 ročný vodič sa mal presúvať k lekárovi, keď pri prejazde ľavotočivej zákruty pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a stavu vozovky. Vyšiel mimo cestu a narazil do brehu, čo ho vymrštilo do vzduchu. Autom zachytil plynovú prípojku a poškodil aj rodinný dom s oplotením. Pri nehode muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali ošetrenie v trnavskej nemocnici. Policajti dychovou skúškou alkohol u vodiča nepotvrdili. Pri nehode vznikla celková škoda vo výške viac ako 7000 eur.

Polícia v súvislosti s poškodením plynovej prípojky začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Apelujeme na vodičov, aby v prípade, ak majú zdravotné problémy a necítia sa v poriadku, nesadali za volant, a zvolili radšej iný spôsob dopravy. Rovnako aj ostatných vodičov upozorňujeme, aby jazdili primerane počasiu a stavu cesty. Najmä v zimnom období nepodceňujte príslovie “pomaly ďalej zájdeš”.

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno