Drogy ani alkohol za volant nepatria ! Vodič javil známky požitia drog

0
4

KR PZ Bratislava |MM|  Dopravní policajti boli v priebehu včerajšieho rána vyslaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo v meste Malacky, na križovatke ulíc Cesta mládeže a Martina Benku. Podľa doterajších informácií 40-ročný vodič na vozidle Citroen Saxo nedal pri prejazde uvedenou križovatkou prednosť v jazde vozidlu Škoda Fabia, ktoré prechádzalo po hlavnej ceste. V dôsledku toho došlo k zrážke, pri ktorej utrpela 51-ročná vodička vozidla Škoda mnohopočetné zlomeniny a iné ťažké zranenia. Tie si vyžiadali jej okamžitý prevoz do nemocnice.

Vodič bol na mieste podrobeniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, tá skončila s negatívnym výsledkom. Nakoľko však javil známky požitia omamných a psychotropných látok, bol nariadený odber biologického materiálu za účelom zistenia ich prítomnosti v tele.

Presné príčiny nehody vyšetrujú dopravní policajti v Malackách zároveň však bolo zo strany policajného vyšetrovateľa začaté aj trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Preto opäť apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno