Zisťovatelia príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR v Bratislave dostali nové kufríky

0
3
Prezídium HaZZ |MM|  Dňa 11. januára 2022 riaditeľ Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR v Bratislave plk. Ing. Peter Ivan, PhD. a príslušníci z oddelenia analytického a expertízneho prevzali na Záchrannej brigáde HaZZ v Žiline sady kufríkov, určených pre potreby zistovateľov príčin vzniku požiarov, zaradených na PTEÚ MV SR v Bratislave.

Celkovo bolo obstaraných 70 kusov sád kufríkov, ktoré sa použijú pri práci na požiarisku spojenú s dokumentovaním požiariska, preskúmavaním vzoriek priamo na požiarisku, odberom, transportom a vyhodnocovaním vzoriek.

Zabezpečením technických prostriedkov pre zistovateľov tak došlo na úseku zisťovania príčin vzniku požiarov k napredovaniu v rámci samotnej možnosti výkonu funkcie.
Okrem nového technického vybavenia čaká tento rok príslušníkov zaradených na úseku zisťovania príčin vzniku požiarov aj vzdelávanie formou osobitnej odbornej prípravy v rámci vzdelávacích a výcvikových pracovísk zboru. Cieľom je zabezpečiť uvedené činnosti minimálne na úrovni členských štátov EÚ a vyššej.

Foto: PTEÚ MV SR

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno