Seredskí policajti chytili rekordmana s 3,5 ‰ vo Vinohradoch nad Váhom

0
10

KR PZ Trnava |MM|   Za svitu mesiaca riešili policajti z okresu Galanta hneď dvoch opitých vodičov. S množstvom alkoholu v ich organizme by bolo ťažké ísť po svojich, nieto ešte šoférovať.

Tohtoročného rekordmana zastavili včera večer seredskí policajti v obci Vinohrady nad Váhom. Pozornosť policajnej hliadky upútal vodič auta Audi Q7 svojou cik-cakovou jazdou. Jej príčina bola zrejmá ihneď po dychovej skúške. Policajti namerali 37 ročnému mužovi 1,69 mg/l alkoholu, čo je až 3,52 promile.

 

O niečo „triezvejšieho“ vodiča zastavili policajti v Sládkovičove, v miestnej časti Vincov Les. 39 ročný Srb v noci policajtom nafúkal bezmála 2 promile.

 

VODIČI SKONČILI V POLICAJNEJ CELE

Oboch vodičov policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných úkonov dostali obaja možnosť vytriezvieť v galantskej cele policajného zaistenia.

Policajti vodičov obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za šoférovanie v opitosti im môže hroziť strata slobody až na 1 rok. Obaja sú riešení v tzv. supperrýchlom konaní a už o pár dní sa postavia pred sudcu.

 

NESADAJTE ZA VOLANT OPITÍ

Pravidelne upozorňujeme vodičov, aby za žiadnych okolností nešoférovali opití. Len v meste Sereď a jeho okolí chytili policajti od začiatku roka 6 účastníkov premávky pod vplyvom alkoholu. Opätovne teda vyzývame vodičov, aby sa správali zodpovedne a pokiaľ si vypili, aby zvolili iný, bezpečný spôsob dopravy.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno