Policajné hliadky našli vo vlakoch nelegálnych migrantov zo Sýrie, Tuniska a Maroka. Všetci budú vyhostení

0
12

Prezídium PZ SR |MM|  Hliadky železničnej polície z Bratislavy a zo Zvolena počas kontrol vo vlakoch narazili na viacerých cudzincov, ktorí sa na území Slovenska zdržiavali neoprávnene. Kolegovia z Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Bratislava všetkých vyhostili.

Hliadka bratislavskej železničnej polície vo vlaku kontrolovala dvoch Tunisanov, v ďalšom vlaku zase dvoch Sýrčanov. Medzi tým hliadka zvolenskej železničnej polície v medzinárodnom rýchliku kontrolovala ďalších troch Tunisanov a jedného Maročana. Nikto z nich, ani po poskytnutí súčinnosti, nevedel hodnoverne preukázať svoju totožnosť.

Kolegom preto nezostávalo nič iné, len ich z dôvodu neoprávneného pobytu predviesť na cudzineckú políciu. .

Namierené mali pôvodne do Rakúska a Nemecka, niektorí do Holandska. Cestovali letecky, člnom, vlakom, taxíkmi aj pešo za pomoci prevádzačov. Z Tuniska a Maroka cez Srbsko a Maďarsko prípadne išli z Tuniska cez Turecko, Grécko, Albánsko, Čiernu Horu do Srbska a z tade cez Maďarsko až na Slovensko. Sýrčania mali trasu cez Turecko, Grécko, Albánsko, Kosovo, Srbsko a Maďarsko. Tí dokonca cestovali za pomoci virtuálneho prevádzača, s ktorým boli v kontakte cez aplikácie v mobiloch.

Po vykonaní potrebných úkonov príslušné orgány všetkým vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení a zákaze vstupu na územie Slovenskej republiky a na územie všetkých členských štátov počas troch rokov. Momentálne sú umiestnení v útvare policajného zaistenia pre cudzincov, kým neopustia krajinu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno