Najstarší šachový turnaj už klope na dvere

0
23

TATRAFEST |MM|  Už o 2 mesiace odštartuje jarná časť Tatranského šachového festivalu, ktorý sa bude konať v hoteli Sorea Hutnik v Tatranských Matliaroch. Tento ročník bude výnimočný najmä tým, že začne písať svoju novú kapitolu. Po tridsiatich rokoch organizovania turnaja Šachovým klubom Slovan Bratislava, preberá organizátorské žezlo Nadácia 42 pod taktovkou Vladimíra Hrtka. Organizátori podujatie zastrešia do veľkého Tatranského šachového festivalu „TATRAFEST“, ktorý bude rozdelený na jarnú a jesennú časť.

Práve jarná časť odštartuje už o dva mesiace. Skladať sa bude z troch šachových turnajov. Tým tradičným sú Majstrovstvá Slovenska seniorov nad 65 rokov, súbežne bude  bežať aj ďalší tradičný súbežný turnaj, ktorý sa po prvýkrát otvára pre všetkých priaznivcov šachu a bude niesť názov OPEN Tatry. Účastníci sa môžu tešiť aj na bleskový turnaj, ktorý nesie názov SeniorBlesk.

„Pripravujeme aj ďalšie sprievodné akcie, na ktoré sa môžete tešiť. Či už prednášky, alebo riešiteľský turnaj SeniorRébus. V OPEN kategórii sa bude hodnotiť aj kategória nad 50. Práve víťaz kategórie nad 50 spolu s víťazom kategórie nad 65 rokov získajú okrem titulov Majstra Slovenska aj preplatené náklady na účasť na Majstrovstvách sveta alebo Európy seniorov“, skonštatoval riaditeľ festivalu Vladimír Hrtko.

Aj vzhľadom na výrazne sa zlepšujúcu pandemickú situáciu organizátori pripravujú toto podujatie bez akýchkoľvek obmedzení. Veľkou zmenu je forma elektronických prihlášok, platba na účet, či platba kartou rovno pri registrácii, čím chcú organizátori toto podujatie orientovať ako jedno z prvých šachových podujatí bez hotovosti. Účastníci nad 60 rokov môžu využiť štátnu účelovú dotáciu na preplatenie nákladov na podporu tohto podujatia. V slovenskej histórii sa turnaja po prvýkrát zúčastní aj šachový veľmajster s titulom GM Martin Mrva.

Organizátori okrem plného nasadenia do príprav jarnej časti už chystajú aj jeho jesenné pokračovanie TATRANSKÝ POHÁR, ktoré bude nabité zaujímavými podujatiami, uskutočnia sa napríklad Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu, turnaje, množstvo sprievodných akcií, ako aj krst knihy Atlas spomínania.

Organizátori chcú pokračovať v tradícii najstaršieho podujatia v Európe, ktoré je významné pre slovenský šach a podujatie posúvať dopredu. „Okrem samotných turnajov pripravujeme aj veľa sprievodných akcií, riešiteľské súťaže, prednášky, ocenenie do siene slávy Tatranskeho šachového festivalu a veľa iného“ doplnil Vladimír Hrtko.

Jarná časť štartuje už 28.mája a bude trvať do 4. júna. Aktuálne je spustená registrácia do všetkých turnajov jarnej aj jesennej časti na stránke www.tatrafest.sk. Tešíme sa na všetkých účastníkov!

 

Marek Zelnický, PR manažér

Tatranský šachový festival

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno