B. Gröhling: Opätovne spúšťame výzvu na financovanie vybavenia nových tried v materských školách

0
29

MŠVVŠ SR |MM| Učebné pomôcky, didaktické hračky či nábytok. To všetko môžu získať materské školy z rozvojového projektu Predškoláci II. Ide o pokračovanie projektu z minulého roka, ktorého cieľom je vybavenie novovzniknutých tried a dočasných priestorov určených  pre poskytovanie predprimárneho vzdelávania.

Detské stoly, stoličky, šatníkové skrinky, lavičky do šatne, koberce i učebné pomôcky
na rozvíjanie gramotnosti detí a didaktické hračky. Na takéto vybavenie materských škôl rezort školstva vyčlenil 1 milión eur. Na jednu novú triedu teda vyjde približne 10-tisíc eur. O tieto financie môže požiadať zriaďovateľ elektronicky prostredníctvom materskej školy vyplnením online formulára: predskolaci.iedu.sk. Najneskôr je tak potrebné urobiť do 31. mája 2022.

V predchádzajúcej výzve Predškoláci, ministerstvo školstva podporilo materské školy sumou  2 milióny eur.

„Budovanie materských škôl, ich rozširovanie a financovanie je zo zákona úlohou miest a obcí. Vidíme však, že nie všetky smaosprávy rozširovanie materských škôl stíhajú a zvládajú, a preto im chceme dopomôcť sumou 10-tisíc eur na každú novú triedu,“ vysvetľuje minister školstva Branislav Gröhling.

Vyhodnotenie žiadostí uskutoční komisia a ministerstvo školstva zverejní zoznam materských škôl, ktorým boli pridelené finančné prostriedky, najneskôr do 15. 06. 2022.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno