Vodič čelí obvineniu za jazdu pod vplyvom alkoholu

0
5

KR PZ Žilina |MM|  Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 37 ročný muž z okresu Bytča. Obvinený muž dnes (27. mája) v ranných hodinách viedol po ceste tretej triedy v obci Jablonové, okres Bytča osobné motorové vozidlo Škoda. Následne bol dopravnou policajnou hliadkou Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline zastavený. Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,65 mg/l (1,35 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu.
Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Alkohol za volant nepatrí!
Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno