Zlatá Danka Kovalovská

0
14

Mgr. Ján Jankulár, riaditeľ Centra pre deti a rodiny Sereď /
Dňa 3.6.2022 sa v Čilistove v areáli X-bionic sphere konal 32. ročník celoslovenských športových hier v atletike pod záštitou Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR, Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny SR, Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov SR, Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Nestle Slovensko, s.r.o.

Na toto podujatie postúpili deti, ktoré na Krajských športových hrách dosiahli najlepšie výsledky. Naša Danka Kovalovská( 17r) bola nominovaná na disciplíny beh na 100 m, skok do diaľky, skok do výšky, štafeta 4×100 m. Všetky disciplíny, na ktoré bola nominovaná, s prehľadom vyhrala ( skok do výšky sa nekonal z bezpečnostných dôvodov). S bilanciou 3 zlaté medaily sa stala najúspešnejšou športovkyňou celoslovenských športových hier za rok 2022.

Športové začiatky Danky začali v roku 2017, keď začala hrávať basketbal za žiačky v Seredi. V roku 2018 sa cez krajské, celoslovenské športové hry prebojovala až na medzinárodné športové hry , ktoré sa konali v Čechách. Už tu aj v mladom veku dosiahla významné umiestnenia. V roku 2019 obdobným spôsobom sa prebojovala na medzinárodné športové hry, ktoré sa konali v Maďarsku, kde bola vyhlásená najúspešnejšou športovkyňou zo slovenskej výpravy. Za dobré výsledky bola ocenená Ministrom práce, sociálnych veci a rodiny SR p. Jánom Richterom. Už v tej dobe ako 14 ročná dosahovala lepšie športové výsledky ako dievčatá v kategórii 16-18 rokov.

V dosahovaní výborných výsledkov pokračuje aj v dnešnej dobe, v disciplínach v ktorých súťaží nemá konkurenciu. Ján Jankulár ( riaditeľ CDR): „Sme veľmi hrdí na našu Danku. Želáme jej , aby bola aj v živote minimálne tak úspešná ako je v športe. Podporovať deti v športe je v dnešnej technickej dobe viac ako nutné, nakoľko šport ich naučí nielen disciplíne, ale získajú mnohé ďalšie zručnosti, ktoré využijú v živote.“

zdroj: Mesto Sereď

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno