Rapídny nárast nehôd s chodcami, cyklistami a kolobežkármi. Naopak menej ich bolo s alkoholom

0
11

KR PZ Trnava |MM|  Polícia zaznamenala za mesiac máj, v rámci Trnavského kraja, celkovo 129 dopravných nehôd, čo je o 3 nehody viac ako v máji minulého roku. Od začiatku roka riešili policajti 498 nehôd, čo je o 64 viac ako vlani.

Najviac nehôd (39) evidujeme v okrese Trnava. Naopak najväčší nárast nehôd sme zaznamenali v okrese Dunajská Streda, kde ich počet stúpol, oproti rovnakému obdobiu minulého roku, na takmer dvojnásobok. Celkovo sme v tomto okrese riešili 25 zrážok.

Príčinou nehôd bolo najčastejšie porušenie povinností vodiča, nesprávna jazda cez križovatku a neprimeraná rýchlosť.

 

V MÁJI NA CESTÁCH ZOMRELI 3 OSOBY

Pri dopravných nehodách podľahli ťažkým zraneniam, rovnako ako v minulom roku, 3 osoby. 2 ľudia zomreli v okrese Dunajská Streda a 1 jazdec na elektrickej kolobežke v okrese Hlohovec.

Ťažké zranenia utrpelo 11 (-1) osôb a 71 (+25) osôb sa pri nehodách zranilo ľahko.

 

15 NEHÔD S CHODCAMI A CYKLISTAMI

11 cyklistov a 4 chodci, z ktorých 2 boli deti, sa stali účastníkmi májových dopravných nehôd. Vinníkmi boli 6 cyklisti, z toho 1 bol opitý, a 1 chodec. Vo zvyšných prípadoch nehody zavinili vodiči.

Za prvých 5 mesiacov tohto roka rapídne narástol počet zrazených chodcov na 27 (+9) osôb, z toho 11 (+5) nehôd sa stalo na priechode pre chodcov. 8 nehôd zavinili samotní chodci.

Cyklisti a kolobežkári zas zavinili od januára 18 dopravných nehôd, čo je o 11 nehôd viac ako za prvých 5 mesiacov v roku 2021. Tretina z nich jazdila pod vplyvom alkoholu.

 

NEHODU ZAVINILO 11 OPITÝCH VODIČOV

11 (-8) dopravných nehôd spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Viac ako polovica (6) podgurážených vodičov havarovala v okresoch Trnava a Dunajská Streda.

Počty dopravných nehôd v jednotlivých okresoch Trnavského kraja ( zmena oproti máju 2021

 

Trnava – 39 (-1)

Dunajská Streda – 25 (+12)

Galanta – 17 (-3)

Senica – 12 (-3)

Piešťany – 18 (-7)

Hlohovec – 11 (+5)

Skalica – 7 (0)

 

Na cestách sa vždy správajte zodpovedne a či už ste chodec, cyklista alebo vodič, zbytočne neriskujte. Prajeme vám šťastnú cestu a aby ste sa vždy dostali v poriadku do jej cieľa.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno