Zrazil v Seredi cyklistku a rýchlo ušiel. Dôchodkyňa skončila s ťažkými zraneniami – VIDEO

0
25

KR PZ Trnava |MM|   Dopravní policajti z Galanty riešia nehodu, pri ktorej neznámy vodič zrazil, v piatok podvečer, dôchodkyňu na bicykli.

74 ročná žena práve prechádzala cez kruhový objazd v meste Sereď, keď ju mal začať zľava predchádzať vodič na aute Peugeot 607, s galantským evidenčným číslom. Keď bol na jej úrovni, náhle odbočil doprava smerom z okružnej križovatky. Podľa kamerových záznamov je vidno, že vodič nedodržal povinný odstup od cyklistky, ženu zachytil a tá spadla na zem. Staršia pani utrela viacnásobnú zlomeninu nohy a ťažkými zraneniami skončila v nemocnici. Vodič po nehode nezastavil a bez poskytnutia pomoci pokračoval v jazde.

Polícia nehodu vyšetruje ako prečin ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy a neposkytnutie pomoci. Vodičovi, ktorý si po nehode nesplní zákonnú povinnosť, môže hroziť až 3 ročný pobyt vo väzení.

 

POZOR NA BOČNÝ ODSTUP   

Upozorňujeme vodičov, aby nezabúdali na nové pravidlá a pri predchádzaní cyklistov dodržiavali povinný bočný odstup od 1 do 1,5 m v závislosti od rýchlosti vozidla. Ak nie je možné cyklistu bezpečne predísť, je potrebné spomaliť a s predchádzaním začať až vtedy, keď je to aj s ohľadom na cyklistu bezpečné.

V prípade kolízie alebo nehody sa vždy presvedčte, či nedošlo k zraneniu cyklistu.

Vodič je podľa zákona povinný v zmysle zákona poskytnúť pomoc a zotrvať na mieste udalosti.

 

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno