Dotácia pre ŠKF odklepnutá ….

0
6
ilustračná foto, zdroj: pexels.com

Podľa už publikovaných informácii je známe, že minulý týždeň sa konalo zasadnutie MsZ kde sa okrem iného nielenže schvaľovala, ale samozrejme aj schválila dotácia pre ŠKF vo výške 97 tis. EUR / o tom samozrejme nikto nepochyboval, keďže futbalová lobby v Seredi je obrovská a poslanci slabí  /.

Všetko bolo samozrejme dohodnuté dopredu, poslanci blízki futbalu samozrejme zahlasovali ZA / tu je výsledok hlasovania /

Pán prednosta už na zasadnutí potvrdil, že financie našiel, vypočuli sme si srdervúci príhovor p. poslanca Buchu, arogantnú reakciu p. primátora na poslankyňu Fačkovcovú a iné zaujímavosti.

Nikto nepočúval argumentáciu, že aj iné športové kluby majú problémy, že aj im treba pomôcť. Poslanec Bucha všetkých oslovil vetou ako  „šport musí spájať „/ nepovedal však to podstatné, že len futbalový šport /, a keď prišiel procedurálny  kompromisný návrh poslanca Ondreja Kurbela , skočilo akékoľvek spájanie a futbalisti tento návrh zavrhli bez mihnutia oka !

Načo dať iným, len my potrebujeme ! Tu je výsledok hlasovania za návrh poslanca Ondreja Kurbela :

Procedurálny návrh  podala aj poslankyňa Mgr. Karmažínová, aby sa vrámci schvaľovanej dotácie  presne určilo koľko pôjde na zabezpečenie  činnosti mládežníckej futbalovej akademie a koľko pre rozbeh súťaže  III. ligy mužov.

Samozrejme ani takýto návrh neprešiel . Prečo ? Aby sa nezverejnilo, že všetko ide na rozbeh III. ligy ?

Čo je však oveľa zaujímavejšie, že hráčov na III. ligu zatiaľ nemajú, teda ich musia motivovať, aby ich do Serede dotiahli a je celkom možné, že budú hrať pod hlavičkou ŠKF a.s., ktorý skončil minulý rok so ziskom  237 tis. EUR

 

https://www.finstat.sk/51791463

Teda bohužiaľ, žiadna mládež, ale treťoligový mužský klub sa musí nielen vybudovať, ale aj financovať. Sponzorov samozrejme na III. ligu  bude pomenej.

Myslím si, že futbal bude hrať významnú úlohu aj pri nastávajúcich voľbách, keďže futbalisti nemôžu prísť o „dojnú kravu „ .

Vážne si niekto myslí, že futbal má v našom meste budúcnosť ? Nebolo by lepšie podporiť :

1.basketbalistov, ktorí dosahujú v poslednej dobe úžasné nielen úspechy

  1. hádzanárov , ktorí môžu hrať Slovenský pohár
  2. florbalistov, ktorí sa môžu vrátiť do I. ligy
  3. tenistov, ktorí majú katastrofálnu infraštruktúru
  4. cyklistov, ktorí dosahujú celoslovenské úspechy
  5. taekwon-do , ktorí sa zúčasnili na celoslovenskom technickom seminári určenom pre najvyššie technické stupne – trénerov a asistentov

nevynímajúc všetky ostatné  malé kluby , kde rodičia prispievajú nemalými sumami z domácich rozpočtov na to, aby ich deti mohli športovať.

 

– – –

Poznámka redakcie: Autor článku je redakcii známy, je podpísaný menom a priezviskom a fakty uverejnené v článku boli konzultované aj telefonicky. Autor však z dôvodu opodstatnených obáv o svoju bezpečnosť a bezpečnosť svojej rodiny, ako aj pomstu zo strany vedenia mesta Sereď a vedenia ŠKF, požiadal o zachovanie anonymity, čo redakcia rešpektuje.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno