Policajné správy z Trenčianskeho kraja

0
5
  • OZNAM PRE MOTORISTICKÚ VEREJNOSŤ V OKRESE POVAŽSKÁ BYSTRICA

Polícia upozorňuje motoristickú verejnosť, že v dňoch 24. a 25. júna 2022 sa koná nultý ročník hudobného festivalu „LOKÁL FEST“, v meste Považská Bystrica, časť Považská Teplá, v areáli camping-u Manínska Tiesňava.

Čiastočné dopravné obmedzenia budú na ceste I/61 v úseku prechádzajúcej popri obci Považská Teplá a ceste III/1967 prechádzajúcou obcou Považská Teplá v smere do Manínskej Tiesňavy. Doprava počas konania festivalu bude usmerňovaná dočasným dopravným značením a usporiadateľskou službou.

Vzhľadom k uvedenému žiadame motoristickú verejnosť, aby pri prejazde uvedenými úsekmi ciest dbali o zvýšenú opatrnosť, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali dočasné dopravné značenie, rešpektovali pokyny osôb určených na riadenie premávky a v čo najväčšej miere využívali vyznačené záchytné parkoviská.

 

  • ALKOHOL ,,NÁŠ“ KAŽDODENNÝ…

Napriek pretrvávajúcim dopravným akciám zameraným na kontrolu vodičov nemotorových vozidiel a najmä ich jazdu pod vplyvom alkoholu, stále sú títo nepoučiteľní. Svedčí o tom aj najnovší prípad z okresu Bánovce nad Bebravou.

Hliadka Obvodného oddelenia PZ Bánovce nad Bebravou  v rámci zvýšeného výkonu služby na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke zastavila a kontrolovala na ceste v katastri obce Šišov 48 ročného cyklistu, ktorý jazdil po ceste na bicykli zo strany na stranu.

Policajti ho podrobili dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 1,72 mg/l, čo je v prepočte 3,58 promile, čím sa dopustil priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, ktorý bol na mieste hliadkou zadokumentovaný. Ďalšia jazda mužovi bola zakázaná.

Obvodné oddelenie PZ Bánovce nad Bebravou zároveň dáva na vedomie, že v rámci zvýšeného výkonu služby sa zameriava i na nemotorových účastníkov v cestnej premávke a to najmä na cyklistov a nimi požívanie alkoholických nápojov, ako i chodcov  v smere dohľadu nad prednostným využívaním priechodov pre chodcov.

 

  • PO KÚPE VOZIDLA ZISTILA, ŽE MÁ STOČENÉ KILOMETRE

Polícia v Partizánskom vyšetruje prípad stočených kilometrov v osobnom motorovom vozidle, ktoré bolo predávané kúpnou zmluvou s počtom najazdených 240.000 km a to za sumu 14.100 €.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že doposiaľ presne nestotožnený páchateľ mal vedome pri predaji vozidla zamlčať skutočnosť, ktorej si bol vedomý.  Konkrétne pred ženou, ktorá auto kupovala vedome zamlčal, že došlo k zásahu do tachometra vozidla a k zníženiu hodnoty najazdených kilometrov minimálne o 165.540 km. Reálny stav najazdených kilometrov teda nebol ako je uvedené v kúpnej zmluve 240.000 km, ale až 405.540 km.

Poškodená na základe klamlivých informácií od páchateľa o technickom stave motorového vozidla a najmä o informácii o počte najazdených kilometrov, súhlasila s kúpou vozidla za sumu 14.100 €.

Na základe uvedených skutočností, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Partizánskom začal v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin podvodu, vzhľadom k tomu, že vzniklo dôvodné podozrenie, že páchateľ sa na škodu cudzieho majetku obohatil tým, že uviedol poškodenú do omylu v otázke počtu najazdených kilometrov motorovým vozidlom.

V prípade zistenia páchateľa a dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

 

zdroj: KR PZ Trenčín

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno