Hodový jarmok v Seredi. Nedajte šancu zlodejom a na osobné veci si dávajte pozor!

0
7
ilustračná foto

KR PZ Trnava |MM| Policajti pripravujú, v spolupráci s mestom Sereď, viaceré bezpečnostné opatrenia, aby ste sa na tohtoročnom jarmoku cítili bezpečne.

Všetkých návštevníkov upozorňujeme, aby si na svoje osobné veci dávali pozor.

Hodnotné veci a peňaženky sa snažte nevystavovať pozornosti ostatným. Zoberte si so sebou radšej menšiu hotovosť, a oddeľte si ju od platobných kariet a dokladov.

Neustále majte svoju kabelku, tašku alebo peňaženku pod dohľadom a nenechávajte svoje veci voľne položené, napríklad na stánkovom pulte alebo lavičke. Kabelky a tašky majte riadne uzavreté a ak máte tzv. crossbody tašky alebo ruksaky, noste ich tak, aby ste o nich mali neustály prehľad. Práve tieto sa totiž stávajú ľahkou korisťou pre zlodejov.

V prípade, ak si na jarmoku nakúpite a veci si odložíte do auta, dajte ich tak, aby nelákali oko zlodeja. Nezabudnite skontrolovať, či ste auto riadne uzamkli a nikto v aute nezostal.

ŠPECIÁLNE PRE VODIČOV

Ak vás zláka tekuté ovocie či chmeľ, za volant si už nesadajte.

Na vavrínoch by nemali zaspať ani samotní predajcovia. Plne naložené autá tovarom a pokladničky uložené pod pultom sa tiež môžu dostať do pozornosti zlodejov.

RADA PRE RODIČOV MALÝCH DETÍ

Ratolestiam vysvetlite, čo robiť v prípade, ak sa stratia. Odporúčame deťom na vhodné miesto umiestniť kontakt na rodiča.

V prípade potreby, ihneď kontaktujte najbližšiu policajnú hliadku alebo zavolajte na číslo 158.

Nezabúdajte, najlepšia prevencia je opatrnosť.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno